Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szerintetek ez IR vagy sem?...

Szerintetek ez IR vagy sem? Megnéznétek az értékeimet?

Figyelt kérdés

Éhgyomri glukóz 5,0 mmol/l

60 perces glukóz 4,6 mmol/L

120 perces glukóz 4,5 mmol/L


Inzulin 6,4 mlU/L

Inzulin 60 perc 40,4 mlU/L

Inzulin 120 perc 21,6 mlU/L


Inzulinrezisztencia (HOMA index) 1,42


Köszönöm a válaszokat :)


2017. szept. 20. 08:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Csak a cukorertekekhez ertek, es ugy tudom, hogy mindenkeppen IR-gyanus, ha az ehomi tobb, mint a 120 perces.
2017. szept. 20. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A 120 perces beesett az éhgyomri alá, úgyhogy IR, mutatja is a megemelkedett inzulinszint, bár még nem a durva kategória, de IR. A homa index már egy elavult dolog. Figyelj oda, mert az IR-el majdnem minden esetben együtt jár a PCOS is. Nincs gond a menstruációddal? Hajlamos vagy hízásra? Vannak bőrproblémáid? Ezek a PCOS tünetei.
2017. szept. 20. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

2 éve várunk babára, így már túl vagyok pár vizsgálaton. Az ultrahang rendben volt, nem találtak cisztákat, bal oldalt egy 26 mmes tüsző volt félidőben. Sajnos azt nem nézték hogy a tüszőrepedés megtörtént-e és elég nagyra nőtt ez a tüsző... A jobb petefészkem valószínűleg nem működik, mert amikor ő volt a "soros" akkor nem volt peteérésem. Petevezeték átjárhatósági megvolt, rendben van. Hormonok rendben vannak, mondjuk az FSHám határ eset, kicsit magas. AMH kornak megfelelő...

Hízásra nem vagyok hajlamos, 180 centis magasságomhoz 66 kiló vagyok. Bőröm nem túl szép, sajnos kamasz korom óta küzdök a pattanásokkal, de közben kiderült ételintoleranciám is, ez is lehet az oka.

Két doki két félét mondott az IR leleteimre, egyik szerint nem kell foglalkozni vele, rendben van, a másik szerint diéta kellene....

2017. szept. 20. 10:09
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem IR. A diéta és a mozgás is rengeteget számít, úgyhogy ártani nem ártasz vele. A TSH-ra érdemes gyógyszert szedni, mert az is okozhatja, hogy nem jön a baba. Én már 3-as TSH-ra is gyógyszert kaptam.
2017. szept. 20. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Egyértelműen ir
2017. szept. 20. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!