Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Megnéznétek az értékeimet?...

Megnéznétek az értékeimet? Kisbabát szeretnénk de pcoval diagnosztizáltak 3 éve azóta egyszer sikerült pozitívat tesztelnem de megjött a bajom. A leleten lévő eredmények milyenek?

Figyelt kérdés

Inzulin 140 pmol/l referenia tartomány:17-173

LH/FSH 3,22

FSH 5,5 U/l

LH 17,7 U/l

Proklatin 418 mU/l referencia tartomány:100-500

Progreszteron 3 nmol/l

Tesztoszteron 2,2 nmol/l referencia tartomány:0,2-2,9

DHEA-S 6,9 umol/l referencia tartomány: <9,2



2012. aug. 8. 09:57
1 2 3
 1/27 gr. Shadow válasza:

Ez mind lényegtelen.

Menj el szépen a dokihoz hogy írjon fel Metformin vagy Merckformin tablettát és kész.

2012. aug. 8. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
dokinál voltam aki megcsináltatta velem ezt a labort és mikor tegnap elmentem hozzá megbeszélni hogy mi legyen,az aszisztense kijött és annyit mondott a dr úr nem tud velem mit kezdeni menjek egy másik nőgyógyászhoz.Annyit mondott kisebb eltérések vannak de gondot okoz.ezért tettem fel a kérdést hogy ennyire szarok lettek volna az eredményeim?
2012. aug. 8. 10:05
 3/27 anonim ***** válasza:

Nem tudom (ahol van ref. tartomány, ott szerintem tökéletes, de te is látod), de nem az az érdekes, hogy "diagnosztizáltak", hanem az, hogy kezeltek-e. Anélkül kevés az esély a terhességre, persze ki nem zárható. Ez egy anyagcserezavar, amit endokrinológus kezel.


Unokatesómnak is PCOS-ja van, azt mondták neki, hogy soha nem eshet teherbe, ennek ellenére terhes lett, de nem vette észre (hiszen összevissza menstruált mindig), csak amikor pár hetesen elvetélt. Ha észreveszi és kezelik, megmaradt volna a baba. Természetesen te lehetsz teljesen más eset, de kell hozzá a doki.


Ha már voltál, akkor nem szóltam.

2012. aug. 8. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
menstruációm ebben az évben 07,15-től 07,22-ig volt meg.előtte novemberben volt meg utoljára
2012. aug. 8. 10:07
 5/27 anonim ***** válasza:

Most olvastam a kommentedet, hát elég szomorú, hogy "nem tud veled mit kezdeni", nem értem, az ilyen... áh, nem érdekes.

Örülj, hogy megszabadultál tőle.

Keress egy endokrinológust és mellette kezdd el a PCOS-diétát.

[link]

Az Életmód alatt írnak róla, hogy kell kajálni.

2012. aug. 8. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

[link]

ez a tavalyi menstruációm idén még csak 1x jött meg

2012. aug. 8. 10:09
 7/27 anonim ***** válasza:

*menstruációm ebben az évben 07,15-től 07,22-ig volt meg.előtte novemberben volt meg utoljára


Sajnos ez azt jelenti, hogy nincs peteérésed.

Nem értem, miért nem kaptál kezelést a diagnózis után rögtön?!

2012. aug. 8. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
nem tudom de már kezd nem érdekelni az egész.akihez jártam azt mondta fogalma sincs miért nem esek teherbe mert szép améhem a petefészkeim is igaz látott benne cisztát de nem sokat ez volt 3 éve ,csak a dokim pestre költözött.Most meg mielött elvégezték volna a labort a doki meg ultrahangozott és tele volt mind a két petefészkem cisztával.Az eredmény után meg azt mondta nem tud velem mit kezdeni menjek egy másik orvoshoz.:(
2012. aug. 8. 10:13
 9/27 anonim ***** válasza:

Nézd... 3 éve még csak kezdődő PCOS-d lehetett. Mostanra súlyosbodott a helyzet.

Egyet tudnod kell: ha úgy döntesz, hogy nem érdekel, sajnos soha nem lesz gyereked. Mint mondtam, ez egy anyagcserezavar, ami sajnos nőgyógyászati problémákat (ciszták) és meddőséget okoz.

Nézd meg a portált, amit linkeltem. Sokmindent megtudhatsz erről a betegségről. Nagyon sok függ az életmódodtól, és ez a része pl. a te kezedben van.

Nem reménytelen a helyzeted, ha megkapod a kellő kezelést. Az unokatesómnak 2 gyereke van PCOS-val, ha ez számít. De csoda történni nagy valószínűséggel nem fog - tenned kell érte.

Kifogtál egy hülye orvost, na bumm, de nehogy miatta ne legyen babád. Fel a fejjel.

Minél előbb kérj időpontot az endokrinológiára, úgy tudom, van várólista ott is.

2012. aug. 8. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
Pajzsmirigyet miért nem nézett a kedves doktor?!!! Én javasolnám, hogy nődoki mellett endokrinológushoz menj el, aki szépen holisztikusan fog a szervezethez állni. Én dr Balázs Csabát ajánlanám, elég sok gyermek született már azoknál az anyáknál, akiket ő kezelt! (viccet félretéve) Budai allergiaközpontban dolgozik, és az irgalmas kórházban. Magánrendelésre hamarabb bejutsz, az állami több, mint fél év...
2012. aug. 8. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!