Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Tapasztalatok szeretnék kérni...

Tapasztalatok szeretnék kérni volt valakinek a teszt később mutatta ki a terhességet? Sokkal később

Figyelt kérdés
Joestet! Tapasztalatok szeretnék kérni legutóbbi mensim augusztus 28 án jött meg ciklus 28 napos a naptáram már 4 nappal ezelőtt meg kellett volna jönnie 28 -an soha nem késett 1 napot sem mindig időben jött most pedig semmi jelét nem érzem hogy meg szeretne jönni több mint 1 héttel ezelőtt éreztem hasgorcsot mintha hasmenésem akarna lenni de semmi előtte mindig 2-3 pár nappal görcsölok köszi a válaszokat..
2017. szept. 30. 18:23
 1/5 anonim ***** válasza:

6 nap késés után lett pozitív az első teszt. Előtte negatív.

Később volt peteérésem is.

2017. szept. 30. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem 4.napon lett iszonyú halvány pozitív, ha akartam ott volt a 2.csík, ha nem:).
2017. szept. 30. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

26an kellett volna elírtam a számot

Kíváncsian várom az eredményt tesztet többet is csináltam negatív nem terhes remélem ez nekem is változik hétfőn jelentkezem be az orvosomhoz :))

2017. szept. 30. 21:25
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia, nekem a nem várttól számított 6. napon lett halvány pozitív a tesztem. A mensim szerint 11+6 lenne a baba kora de a friss uh alapjan a merete 10+6-nak felel meg, később volt peteérésem.
2017. szept. 30. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A hcg (amit a terhességi teszt érzékel) a beágyazódáskor kezd el termelődni, a kezdeti értéke 1-5 között van, kb 2 naponta duplázódik. A legérzékenyebb tesztek 10 hcg-től érzékelik a hormon jelenlétét, de a legtöbb teszt nem ilyen, hanem 20-as vagy 25-ös, némelyik 50-es.

A beágyazódás a peteéréstől számítva 7-12 nap között van.

Ha elképzelünk két extrém példát:

1. 28 napos ciklus, 14. napon peteérés, beágyazódás 7 nap múlva a ciklus 21. napján, 5-ös kezdeti hcg-vel, az azt jelenti, hogy a ciklus 23. napján már 10 a hcg, 25. napján 20 a hcg, tehát már egy normál, nem túl érzékeny teszt is kimutatja ezt a terhességet 3-4 nappal a menzesz előtt.

2. 28 napos ciklus, 14. napon peteérés, beágyazódás 12 nap múlva a ciklus 26. napján, 1-es kezdeti hcg-vel, az azt jelenti, hogy a ciklus 28. napján még csak 2 a hcg, 30. napján 4 a hcg, tehát még nincs az a teszt, ami kimutatja. 32. napon még mindig csak 8 a hcg, 34. napon 16, tehát már 6 napja késik, de még a tesztek nagy része mindig nem tudja érzékelni (legfeljebb a 10-es).


Természetesen nem ennyire egzaktak a számok a való életben, de ezzel a két szélsőséges példával érzékeltethető, h miért tesztel vki pozitívat már menzesz előtt, más pedig miért csak egy hetes késés után.

2017. okt. 1. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!