Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Kevessebb az esely teherbeeses...

Kevessebb az esely teherbeesesre, ha meg szoptatok?

Figyelt kérdés
16 honapos a kicsi es szeretnenk meg egy gyereket.
2010. máj. 28. 15:04
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen, kevesebb.
2010. máj. 28. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem!Vígan terhes lehetsz.
2010. máj. 28. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Van esély a terhességre, viszont a szoptatás a vetélés kockázatát növeli.
2010. máj. 28. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szia! A szoptatás csak akkor nyújt megfelelő védelmet a nem kívánt terhesség ellen, ha tényleg rendszeresen szoptatsz, legalább 5 óránként. Na most ez egy nagyobb gyereknél kivitelezhetetlen, főleg, hogy a te gyereked már 16 hónapos, több, mint egy éves, szépen eszik már. Szóval a te esetedben a szoptatás már nem nyújt védelmet, tehát csökkenti az esélyeket ugyan, de egyáltalán nem zárja ki az újabb teherbeesést :)
2010. máj. 28. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
hogy hogy véd a rendszeres szpotatás a teherbeeséstől? légyszi mondjátok el, mert nem értem
2010. máj. 28. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ez egy bonyolult endokrin folyamat, biztosan akarod hallani? Még annak is nehéz értelmezni néha az endokrin rendszert, aki alapanatómiát ismer, de ha gondolod szívesen elmondom, csak nem tudom mennyire lesz érthető :)
2010. máj. 28. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A kérdés, van-e peteérésed szoptatás alatt. Ha van, akkor terhes lehetsz, ha nincs, akkor nem. Van akinél hetekkel szülés után helyre áll a ciklus, van olyan is, akinél csak a szoptatás teljes abbahagyása után. Illetve döntő még a prolaktin szinted, ami egy normál labor érték ellenére is gátolhatja a teherbe esést. Erre ajánlják a barátcserje alapú készítményeket, amik általában megoldják a problémát. (Mondjuk nem tudom, szoptatás alatt lehet-e szedni őket...)

Az, hogy a vetélés kockázatát növeli a szoptatás, mára elavult nézet.

2010. máj. 28. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én is pont ezen aggódtam...Most 1 éves a fiam és még reggel és este szopizik.Szülés óta kb csak 5x volt menzim.Tegnap teszteltem: 2 csíkos :-)))Ja és csak 1szer voltunk "úgy" együtt...tehát már azt mondom simán lehetsz terhes szoptatás alatt.
2010. máj. 29. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!