Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Most akkor hogy volt az...

Most akkor hogy volt az ovulációm?

Figyelt kérdés

28 napos ciklusaim vannak, de ovulációm csak a 16-18. napon szokott lenni. Ez azóta van így, hogy abbahagytam a fogamzásgátlót júniusban.

Ez már a 4. hónap hogy ovu tesztelek és hőmérőzök, eddig mindig jól működött. Általában a 15. napon lett pozitív az ovu teszt, és rá 2 napra esett le az ébredési hőm. Egyszer, a múlt hónapban volt olyan, hogy a 16. napon lett pozitív, és már másnap reggelre leesett a hőm.

Most is, ahogy a múlt hónapban, a 16. napon (csütörtökön) lett pozitív az ovu tesztem, még pénteken is erős csík volt rajta, de a csütörtökihez képest egyértelműen halványabb. Vártam is hogy majd péntek vagy szombat reggelre leesik a hőm, de csak ma reggelre esett le. Úgyhogy ezt most nem igazán értem, akkor csak ma hajnalban lett volna ovulációm? De akkor meg miért lett már csütörtökön pozitív az ovulációs teszt?



2017. okt. 22. 21:02
 1/2 anonim ***** válasza:
A hőmérőzésnél megesik,hogy a hő csak később ,,reagál,, az ovura így csak pár nappal (akár 4-5 nappal is) később esik a hő. Ezért mondják hogy az ovuteszt és a hőmérőzés együtt a legtutibb!Szerintem nálad is ez lehetett,hogy meg volt pénteken az ovud de a hőd csak tegnap reggel esett le.
2017. okt. 23. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Első, ez nem egészen így van!!! Peteéréskor a hőleesés nem törvényszerű! De! Az emelkedés igen... Ovuláció után nem leesnie kell a hőnek, hanem felmennie! Ha a leesés után felmegy a hő, és már legalább 4 napja fenn van akkor megvolt az ovu. Az ovuteszt csak LH csúcsot mutat. A pozitív teszt/tesztek utáni első negatív napon van ovuláció!
2017. okt. 24. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!