Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Jelezte valakinek a terhessége...

Jelezte valakinek a terhességet tojásfehérje szerű nyák?

Figyelt kérdés
2010. máj. 30. 12:51
 1/6 anonim ***** válasza:

nekem is az van 3-ra nem várom, de olyan érzés mint mensi előtt tehát bármi lehet...

szeretnétek a babát?

2010. máj. 30. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen, nagyon szeretnénk :)
2010. máj. 30. 13:10
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Tojásfehérjeszerű hüvelyi nyálka közvetlenül a menstruáció előtt?


Ha az embrió beágyazódása megtörténik, a szervezet még több progeszteront termel (ösztrogént és HCG-t is), amely a méhnyálkahártyát további felépülésre készteti. Amennyiben nem történt beágyazódás, leesik a progeszteron szintje és a méhnyálkahártya lebomlásra kerül. Ez 2-3 nappal a menstruáció kezdete előtt történik, így sok nő 1-2 nappal a vérzés előtt vizes állagú vagy tojásfehérjeszerű hüvelyi nyálkát figyel meg. Ez a nyálka nem termékenységre utal, hanem arra, hogy a méhnyálkahártyából ennek lebontása során először a folyadék távozik és nemsokára a vérzés követi.

Nem ellentmondás: Normális estben csak az ovuláció előtt figyelhető meg termékeny hüvelyi nyálka. Kb. egy héttel az ovuláció után az ösztrogéntermelés miatt újra megfigyelhető krémes nyálka, ez viszont már nem termékenységre utal. 1-2 nappal a vérzés előtt szintén megfigyelhető lehet vizes állagú nyálka, amely szintén nem termékeny, hanem a következő menstruációt jelzi. Az ovuláció után egy kiszáradásnak kell bekövetkeznie. Ha ez nem történik meg, és újra és újra termékeny nyálkát figyelsz meg, akkor az első nyálkafázisnál nem volt még tüszőrepedésed és valószínűleg a hőmérsékleted sem emelkedett meg utána. Ebben az esetben esély van az ovulációra minden következő termékeny nyálkafázisnál, de az is lehet, hogy a tüszőrepedés az adott ciklusban teljesen elmarad. /Forrás: babatervezok.otthona.net/

2010. máj. 30. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi! Megnéztem a babatervezők oldalán, ahonnan másoltad, van ott egy szavazás, hogy "Ma pozitívat teszteltem, és ilyen a nyákom", és ott a második helyen van nem sokkal lemaradva a tojásfehérjés. Érdekes.
2010. máj. 30. 15:21
 5/6 anonim ***** válasza:

Mikorra várod(vagyis nem várod) a mensit??

Ez a nyák dolog is olyan egyéni, mindenre vannak ellenpéldák.

Én 2.-ára nem várom, viszont én inkább szárazabb vagyok.

Majd meglátjuk mi lesz.

Drukkolok :)

2010. máj. 30. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Hát igen, ezért is kérdezem, hogy lássam mennyire gyakori ez a dolog.

Kb. 5 nap múlva lenne esedékes a mensi.

Én is drukkolok neked! :)

2010. máj. 30. 15:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!