Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hogyan menjek el kivizsgáltatn...

Hogyan menjek el kivizsgáltatni magam?

Figyelt kérdés
Fél éve próbálok úgy teherbe esni, hogy már az elejétől mértem a hőmet, ami alapján az ovum szinte mindig a 16. nap, erre időzítjük az együttléteket. Ovu tesztet a jövő hónaptól fogok csinálni. Már azon gondolkozom, hogy jó lenne ha látna nőgyógyász is és megcsinálnánk pár vizsgálatot.. De, a helyzet az, hogy nemrég óta dolgozom csak alkalmazottként és egy új városban élek, még háziorvosom sincs, igaz a nőgyógyász tavaly már egyszer látott rákszűrésen. De én azt nem értem, hogy nekem ezekre a vizsgálatokra várhatóan majd a szabijaimat kell beáldoznom? Mert abból már nem sok van idén, talán 2-3. (Főnök nyáron minden akaratom ellenére elküldött hetekre sajnos). Tehát azon gondolkozom, hogy igaz hogy várhatóan orvostól orvosig fogok járkálni, de mégsem tudható be ez az egész betegszabadságnak, elvégre nem vagyok beteg csak nem esek teherbe? Hogy van ez?

2017. nov. 1. 07:54
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia, nem biztos, hogy mindenre tudok neked válaszolni, de, ha nincs szabid érdemes magánba elmenni, ott van munka után is lehetőség meg munka előtt is korai vizsgálatokra. Igazából első körben amivel gyorsíthatsz, az a magánlabor. Vérvétel hormonokra, esetleg 3pontos cukorterhelés inzulinnal együtt (IR kizárásra). Illetve mivel a legfontosabb hormonok vizsgálata ciklushoz kötött, ezért sajnos ahhoz kéne igazodni, hogy megtudja állapítani a doki, hogy mi lehet a gond. ciklus 3. napján kel menni LH, FSH, TSH, prolaktin, ösztrogén, tesztoszteron, ezek mind kellenek, majd peteérés utáni 6-7. napon progeszteron (ez lenne a 21. ciklus nap annak, akinek 28 napos a ciklusa)


És amint megvannak az eredmények, ez még aznap megvan magánban utána már a dokihoz eredményekkel lehet menni és egyből tud okosat mondani, gyógyszert írni stb.


Sajnos sztk alapon szabadság nélkül majdnem lehetetlen megoldani, ha még idén szeretnéd, hacsak nem végzel 6kor, mert 8-ig általában van rendelés, legalábbis Pesten.

2017. nov. 1. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
En is elejétől mertem a hot, nekem is 16-17.nap volt mindig (!!) pé-m. Jotanacs.. A párod menjen el eloszor, ha neked van pé-d. En megkimeltem vna magam par tök felesleges vizsgalattol ha igy nyitunk, de en is magamban kerestem a "hibát". Ha ott rendben utana gondolkozz a többi kérdésen
2017. nov. 1. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Engem erdekelne miert fontos h a parja menjen el elobb?
2017. nov. 1. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A férfiaknak egyszerű a kivizsgálás, női részről több gubanc lehet, több vizsgálat kell, ezért szokták a leendő apukákkal kezdeni.


Kérdező, több lehetőséged van:

- szabi, biztosan lesz ami jövő évre csúszik. A vérvétel ciklusnaphoz van kötve, nem az lesz, hogy kapsz beutalót és másik nap mész is aztán minden napra jut valami. Egymást követik a dolgok, nem lesz átjárhatóságid pl amíg nincs értékelve a hormonsor.

-igazolt nem fizetett távollét, az orvos ír igazolást, ez lehet pár órára vagy egész napra. De ha csak pár órára kéred el magad munkahelyen, nálunk pl nem kötekednek, igazolják ők ahogy pl egy késést is akinél nem túl gyakori.

-háziorvos függő, messzire költöztél? A régihez tartozol még. Engem felvett táppénzre (betegszabi volt) bár azon a munkaköröm múlott mert közveszélyes voltam, baromira szédültem és daruval dolgoztam. De ez mindegy most. Akkor jó, ha a vizsgálatok egymást követik, én 4 napból 3 délelőttöt töltöttem kórházban igaz protekcióval, alapból ez is több hónapos vizsgálgatás lett volna.

-magán helyekre mész ahol fogadnak délután. De pl labor nem nagyon van szerintem, nálunk synlab van és csak délig vesznek vért. Ennél az államiban is tovább fogadnak.

2017. nov. 1. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
2vagyok. Uazt tudom mondani amit előttem. A páromnak komoly gondja volt (értsd, nem lehetett gyermeke ugy ahogy akkor volt) nekem meg kicsit rossz volt ez,az stb. Pl alacsony progiszint, gobos pajzsmirigy, túlsúly.. Na..elkezdtek vizsgalgatni, talalgattak, ez, vagy eppen az az oka.. Es vegul másfél ev utan valamelyik orvos azt mondta, menjen el a férjem is mielőtt hormonkezeles, átjárhatósági meg inszem lesz.. És kiderült minden. Fogtuk a fejunket, hogy de ostobak vagyunk.. Orvosoltak, ra fel évre babat vartunk, aki teljesen természetes uton fogant.
2017. nov. 1. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sexeljetek surun,ne vidd tulzasba hogy mikor kelllll.... ne stresszelj,ne agyalj.... 😊 hatha csak az a baj.
2017. nov. 1. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Jó ötlet a magánlabor, megnézem Fehervaron van-e és hol van ilyen. A 3. és 21. napi hormonvizsgalat lehet ugy, hogy e ciklus 21. napjan és kovetkezo ciklus 3. napjan megyek el? Vagy azonos cikluson belul kell mindenkepp?

Páromnak rendeltünk egy házi tesztet ami elvileg spermaszam mellett motilitast is mér, de nem tudom ez mennyire lesz megbizhato.

De azzal is egyet ertek, hogy tenyleg nem normalis így számolgatni a napokat, hanem akkor kellene osszebujni amikor jól esik, hátha ez a mélyről jövő ösztön felülír mindent amit a muszerek vagy a sajat megfigyeleseink mutatnak.

2017. nov. 2. 15:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!