Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Nagyon nem vagyok otthon az...

Nagyon nem vagyok otthon az ilyen dolgokban ezérték kérdeznélek titeket. Mikor ajánlott tesztet csinálni? Lehetek terhes? Vagy korai? Vagy esetleg más dolog állhat a háttérben?

Figyelt kérdés

A párommal már elég rég téma a babavállalás.Én 23 ő 26 éves.

Szerdán úgy döntöttünk,hogy akkor megpróbáljuk.Van kalkulátorom ami kiszámolta és pont van esély arra,hogy teherbe essek.Ma reggel arra ébredtem,hogy görcsöl a hasam és a bugyimban barna cseppeket figyeltem meg.

Lehet,hogy terhes lennék?Vagy még túl korai lenne?

Mikor alkalmas tesztet csinálni?

Okoskodók kérem kíméljenek.

A válaszokat előre is köszönöm.:)


2017. nov. 4. 10:28
 1/9 anonim ***** válasza:
45%
Általában akkor van a legnagyobb esélye, hogy kimutassa a teszt, ha meg kellene már jönnie. Tehát ha mondjuk hétfőn kellene megjönnie a menstruációdnak, akkor tesztelj hétfőn és ismételd meg pár nap múlva, hogy biztos legyen.
2017. nov. 4. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha szerdán voltatok együtt, akkor mivel ma még csak szombat van, a beágyazódás sem történhetett meg, így nincsen mit kimutatnia a tesztnek. Ha kiszámoltátok, akkor gondolom peteérés közeli volt az időpont, pontos ciklus esetén félidő. A nem várt menstruáció körül már érzékeny teszt kimutathatja, ha sikeres volt a próbálkozás, de nem véletlen, hogy az a fáma, ha majd kimarad a vérzés érdemes csak tesztelni, addig felesleges. Még csak most próbálkoztok, nincsen hormonpótlásra sem szükséged, hogy az miatt korán tesztelj, teljesen felesleges rápörögni az első próbálkozás után ennyire. 3-4 nappal aktus után semmilyen ebből fakadó tüneted nem lehet, még beágyazódás miattiak sem, lévén ha sikerült is még úton van az a megtermékenyült petesejt, abból te semmit nem érzel. Ha görcsölsz és barnázol, annak más oka van, nem terhesség, ami még fizikailag lehetetlen.
2017. nov. 4. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm.:)

A héten úgy is megyek kontrollra és majd megemlítem a nőgyógyászomnak akkor.:)

2017. nov. 4. 10:48
 4/9 anonim ***** válasza:

Ovuláció idején van a legnagyobb esély arra, hogy egy nő terhes legyen. Ha megtörténik jókor az együttlét, akkor először megtörténik a megtermékenyítés, utána kb. 10 nap, mire megtörténik a beágyazódás, ez járhat pici görccsel, pici vérzéssel, de utóbbi elég ritka amúgy, a nők ezt általában nem érzik. Tehát itt már aktust követően majdnem 2 hét eltelik. A beágyazódás után kezd el termelődni a hcg nevű hormon, amit a teszt kimutat. Illetve a terhességi tüneteket is a hcg nevű hormon okozza. Tehát legkorábban aktust követően 2 héttel érdemes tesztelni, hogy kimutassa a teszt a terhességet. És akkor ha számolgatsz, akkor rájössz, hogy kb. akkor érezhetsz a terhességgel összefüggésben bármilyen tünetet és lesz érdemes tesztelni, amikor aktuális lesz a vérzésed. És első jele a terhességnek általában az, zömében az, hogy nem jön meg a vérzés. Úgyhogy ha szerdán voltatok először együtt védekezés nélkül, akkor kb. másfél hét, mire egyáltalán ebből igazolható lesz a terhesség. Kivéve, ha nem pont jókor voltatok együtt, mert akkor nyilván nem leszel terhes.

A vérzésed amúgy mikor aktuális?

2017. nov. 4. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Másfél-2 hét kb.

Nem napra pontos.

2017. nov. 4. 10:52
 6/9 anonim ***** válasza:
Akkor ciklustól függően kb. mostanában volt, vagy van, vagy lesz az ovulációd. Azért írom így, mert nyilván szabályos 28 napos ciklusnál a 14. nap környékén van ovuláció, ekkortájt a legnagyobb az esély a terhességre. De mivel a te ciklushosszodat nem tudom, ezért írtam így, hogy volt, van vagy lesz. Úgyhogy még egészen biztosan nem vagy terhes. Max. lehetsz az elmúlt vagy az elkövetkezendő napok együttléteiből.
2017. nov. 4. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.:)
2017. nov. 4. 11:41
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha már babát terveztek, szerintem érdemes lenne átrágnod a témát kicsit, a neten millió cikk szedi össze vázlatosan azt, hogy milyen időpontokban érdemes együtt lenni, hogyan lehet megsaccolni az ovuláció időpontját, illetve az is sok helyen le van írva, hogy mikor érdemes tesztelni.


Sok sikert! :)

2017. nov. 4. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló megfogadom a tanácsod és köszönjük.:)
2017. nov. 4. 13:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!