Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Garázsomba miből hogyan...

Garázsomba miből hogyan ajánlott gát céljára küszöböt készítenem?

Figyelt kérdés

Kicsit alacsonyabban van mint a többi kb 1 cm-rel és rájöttem hogy ha kívülről nem tudom megmagasítani akkor belülről kellene azon célból hogy nagyobb esőzésnél ne folyjon be a víz ugyanis szőnyeget akarok lerakni.


Küszöböt készítenék-

A terep az alábbi: Beton rámpa és a beton alapzat a küszöb készénél megemelt bélésű vaskapu van a jelenlegi küszöb és a kapu között bő 1,5 cm távolság a beton széle hegeszthető acél lemez hogy ne törjön pl autó terhelésétől.

[link]

A küszöb a víz alatt van. :D


Olyan megoldást keresek hogy ne is kelljen nagyon átlépni de elég magas is legyen.

Pontosítva miből csináljam? Heggeszem betonozzam szegeljem



2016. aug. 21. 08:42
 1/7 anonim ***** válasza:
Az szinte részletkérdés, hogy miből csinálod, de ha nem oldod meg a vízelvezetést a garázs elől, lehet bármiből, át fog ázni.
2016. aug. 21. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Teljes közterület elrendezés kellene sajnos.

Jelenleg az én garázsom van a legalacsonyabban 7. egy 30-as sorból és lejt. kisebb esők semmiség de egy 70mm feletti zápor már meglátszik. A víz az ereszen elmegy és messzire dobja és az utcában is az árok felé megy de ha nagy eső jön esélyem nincs. 0,5mm ázik a garázs egy 3cm gát nagyon sokat segítene mert van egy maximum amire meg tud dagadni mert lejt az utca ha már nem esik az eső 3-5 percen bellül elment a víz. Ha az egész alapon akarnék emelni az sokba kerülne és sok munka is lenne de ha csak a küszöbön az pillanatok alatt megvan olcsó és ugyan ott vagyok. Találtam egy hosszú lécet ezt fogom bebetonozni, és egy leeresztő zárható csatorna ha mégis betörne a víz ki tudjon folyni. A másik felén gondolkozom hogy két lécet töltsek ki betonnal vagy lejtősre hogy ne botoljunk meg benne.

2016. aug. 21. 23:16
 3/7 apababa ***** válasza:
A terep rendezéséig valami oldható megoldáson gondolkoznék ,hogy lehessen használni a garázst. Én lecsavaroznék -alaposan kiszilózva- egy keretet U profilból ebbe lehetne esözéskor behelyezni egy polikarbonát plexi vagy akár fa lapot ami illik a keretbe gumi csíkkal szigetelve . Én már csináltam ilyet müködik ott 8-10 cm vizet megtartott.
2016. aug. 22. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
B megoldas... Szerezzel raklapokat, azzal rakd ki a garazs padlojat, aztan epits a garazsod ele rampat, hogy a raklapra felhajthass. Gondolkozz el rajta! Nem ismerem mit tarolsz a garazsban, de talan segithet ez a gondolat is!
2016. aug. 29. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Beton küszöböt csináltam csempe lerakással.

A garázsban szőnyeg van. Az ajtó mellett. Konyha kialakítással.

2016. aug. 30. 06:55
 6/7 A kérdező kommentje:
2016. aug. 30. 06:57
 7/7 A kérdező kommentje:
Van egy víz leeresztő ha elszámoltam volna magam a magasággal. Tehát egy kifele csatorna.
2016. aug. 30. 06:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!