Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Milyen vizsgálatokat érdemes...

Milyen vizsgálatokat érdemes mindenképp megcsináltatnom mielőtt belevágunk a "babaprojektbe"?

Figyelt kérdés

Őszintén szólva nagyjából 10 éve nem voltam más orvosnál, csak fogorvosnál.

Mondjuk sosem szoktam beteg lenni, nem volt semmiféle panaszom, szóval nem mentem.

Jövőre belevágnánk a babaprojektbe, de gondoltam, előbb jobb lenne pár alapvető vizsgálat biztos, ami biztos alapon.

Persze, gondolom, ott kezdődik a dolog, hogy elmegyek nőgyógyászhoz... De mire számítsak? Vérvételt meg ilyesmit szoktak ilyenkor? Vagy pl. rákszűrést?


2017. nov. 9. 13:45
 1/4 anonim ***** válasza:
Egy normál nőgyógyászati szűrés esetén ultrahangos vizsgálat történik és rákszűrés, de azt kérni kell. Vérvétel általában nem része, de ha megkéred és normális, kiírhatja neked. Mást nem szoktak csinálni. Ha esetleg hosszabb ideje nem jön a baba, vagy az uh, illetve a rákszűrés eltérést mutat, egyéb vizsgálatok következnek.
2017. nov. 9. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Rákszűrés + ha már ott vagy egy uh
2017. nov. 9. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
50%
Ahogy előttem írták, rákszűrés és uh. De kérj egy labort is a háziorvostól vagy nőgyógyásztól, nekem így derült ki, hogy magas a tsh-m, egyből írtak fel gyógyszert. 5.8 volt, úgy általában is, de főleg várandósság alatt 2 alatt kéne lennie. Emellett más problémákra is fény derült, és jobb, hogy még a terhesség előtt történt.
2017. nov. 9. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
TSH, T4 illetve rákszűrés és HPV
2017. nov. 9. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!