Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » S. O. S! Norcolut szedese...

S. O. S! Norcolut szedese alatt menstruacios fajdalmak, pecsetelo verzes?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

25 eves vagyok. Rendszeres a mensim, de mivel nem jott meg ezert orboshoz mentem, aki norcolutot irt fel (2x1 5napig). A norcolut szedesenek a masodik napjan pecsetelo verzesem volt emellett ugy ereztem hogy meg akar jonni. Nem jott meg a mensim. A pecsetelo verzes csak azon az egy napon volt. Azota norcolut szedesenek a negyedik napjan tartok es azota neha-neha gorcsolok. A doki azt mondta hogy ha megjon a szedese alatt akkor hagyjam abba. Olvastam hogy a norcolut progeszteront tartalmaz es azert jon meg tole a mensi mert abbahagyjak a szedeset. Ha most abbahagynam a szedeset akkor megjonne? Nem akarok minden kis bajommal az orvoshoz menni de a pecsetelo verzes normalis a norcoluttol? Lehet hogy mar akkor abba kellett volna hagynom a szedeset? Vagy a pecsetelo verzes teljesen normalis annak aki nem szedett sose semmifele hormon tartalmu gyogyszert?

A valaszaitokat elore is nagyon koszonom.



2017. nov. 10. 08:18
 1/4 anonim ***** válasza:
13%

Igen, ha abbahagyod, akkor néhány napon (max 7-10) belül megjön. nekem ez 3 nap szokott lenni általában.


a pecsételő vérzés nem volt normális mellette, de mondjuk 2. nap még akár annak is betudható, hogy kevés progi szívódott még fel. mondjuk én parázós vagyok, szóval azonnal hívtam volna az orvost, hogy mostmegmitcsináljak?

2017. nov. 10. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
13%

A pecsételő vérzés lehetett attól is hogy épp megjött volna, vagy ahogy írták előttem, hormonzavar is miatt is. Valószínűleg amikor pecsételtél, még nem hatott a norcolut, úgyanis amíg ezt szeded nem jelentkezhet vérzés.


A görcsös érzet emellett a gyógyszer mellett normális. A norcolutos vérzés egyébként sokaknak nagy, fájdalmas vérzést csinál. (Szoktak norcolut mellé exacyl-t írni)


Ha abbahagyod a szedését, akkor menstruáció jelentkezik a 3-5. napon kb.

2017. nov. 10. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
12%

"A norcolutos vérzés egyébként sokaknak nagy, fájdalmas vérzést csinál. (Szoktak norcolut mellé exacyl-t írni) "

Igen? Jééé, ezt nem is tudtam. Számtalanszor szedtem már, sosem kellett mellé exacyl (ellenben évekig a fog.gátló mellé is kellett)

2017. nov. 10. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nagyon szepen koszonom az eddigi valaszokat. ☺ Mentek a zold kezecskek! 👍

Remelem azert nekem nem fog annyira fajni. Szedem a magne b6ot mensi kornyeken pont ez miatt.

Sose szedtem meg ilyet, de szerintem ha nem muszaj ezutan megvarom, hogy termeszetesen follyon le a dolog. 😊

2017. nov. 10. 09:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!