Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Akkor is jár a baba után a...

Akkor is jár a baba után a pénz ha most munkanélküli vagyok?

Figyelt kérdés
2010. jún. 1. 10:28
 1/9 anonim ***** válasza:
A GYES és a családi pótlék alanyi jogon jár mindenkinek, ami öszesen havonta 37-39 ezer ft, attól fügően hány napos a hónap.
2010. jún. 1. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
akkor jár, ha a szülés pillanatában biztosított vagy. tehát, ha dolgozol, betegállományban vagy, vagy munkanélküli segélyben részesülsz. ha nem kapod akkor már egyiket sem, akkor nem jár csak a gyes
2010. jún. 1. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Bocs, hogy helyesbítek, a munkanélküli segély nem ad biztosítottságot! Csak az álláskeresési JÁRADÉK. A segély nem. ÍGy attól is függ, hogy melyiken vagy.
2010. jún. 1. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
igen? akkor visszakérdezhetek? meddig jár az álláskeresési járadék, ha 2 év után szűnik meg a munkaviszonyom? (sajnos benne van a pakliban)
2010. jún. 1. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat én két év után 9 hónapot kaptam! és álláskeresőn vagyok!
2010. jún. 1. 10:48
 6/9 anonim ***** válasza:
köszönöm én is:)
2010. jún. 1. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Itt van leírva, hogy hogyan kapható a járadék:

Jogosultsághoz 4 éven belül legalább 365 nap munkaviszony szükséges, akkor az ellátás 270 napig folyósítható két szakaszban. Az első szakasz első 91 napig a második szakasz 179 napig. Akinek nincs legalább 365 nap munkaviszonya, de legalább 200 nap van, akkor 90 napig álláskeresési segélyre jogosult.


Az álláskeresési járadék összege függ az utolsó figyelembe vehető négy negyedévre igazolt átlagkeresettől. Ez összejöhet egy munkáltatónál fennálló munkaviszonyból, illetve ha több munkaviszony volt akkor addig mennek vissza amíg összesen négy negyedév átlagkeresete rendelkezésre nem áll.


Az ellátás összegét naptári napra állapítják meg.


Járadék 91 napig bruttó összege:


* (átlagkereset x 60%)/30, DE

* felső határ (minimálbér x120%)/30, max. 2.860 Ft/nap,

* alsó határ (minimálbér x 60%)/30, min. 1.430 Ft/nap.


Járadék 179 napig bruttó összege:


* egységesen (mimimálbér x 60%)/30, 1.430 Ft/nap.


Az ellátásból személyi jövedelemadót (nyilatkozat alapján 18%, vagy 36%) és 9,5% nyugdíjjárulékot vonnak. Az ellátás után adójóváírás igénybe vehető a jogosultsági feltételek fennállása esetén.

2010. jún. 1. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
kérdező: és most úton van már a babád?
2010. jún. 1. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A járadék 9 hónapig jár, a segély plusz 3 hónapig jár, és igen is beleszámít a biztosítottságba. Kaphatod a tgyást és a gyedet. Én is így vagyok, és most jártam utána!!!
2010. jún. 2. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!