Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha a (3 hó) próbaidő alatt...

Ha a (3 hó) próbaidő alatt sikerülne teherbe esnem és a munkáltató nem kíván tovább foglalkoztatni, marad a munkanélküli, akkor milyen ellátást kapnék a baba végett?

Figyelt kérdés

Úgy tudom a GYED jövedelmet pótol, vagyis munkaviszony kell hozzá szüléskor ... és mi van a munkanélküli ellátással? Vagy utána az álláskeresésivel?

sajnos a korábbi munkahelyemen nem fizettek ki és el kellett jönnöm. Hamar sikerült is elhelyezkednem, de azért rajta vagyunk a babaprojekten is!

Segítene valaki, hogy milyen anyagi dolgokra lehet számítani? Köszi szépen előre is!


2009. szept. 3. 19:07
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A munkanélküli ellátás is jogosíthat tgyásra illetve gyedre. Ehhez az kell, hogy a szülés napjáig legyél ellátásra jogosult. Utána lehet tgyást igényelni, és szüneteltetni a munkanélküli ellátást. Ha lejár tgyás akkor utána nem szabad rögtön gyedet igényelni, mert akkor nem fog járni. Vissza kell jelentkezni legalább pár napra a Munkaügyi Központba és csak utána igényelni a gyedet. Egy kicsit kacifántos a dolog, de csak így lehetséges.
2009. szept. 3. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Kedves Válaszoló!

Köszönöm a gyors választ! Szóval ehónap 1-jén kezdtem új helyen, előtte aug. közepéig voltam a korábbi helyemen 3,5 évig! De tartok tőle, hogy ha itt kiderül, h esetleg jön a baba, lehet elküldenének, szóval akkor érdemes elmennem passzív táppénzre? (ezt kell mondanom a háziorvosnak? ehhez nem kell semmilyen betegség?) és ha az lejár, másnap munkaügyi kp? Ellátásra jogosult lennék, augusztus 19-től 31-ig voltam csak munkanélküli, de gondolom majd ha újra regisztrálnék esetleg, akkor ismét indulna a 270 nap (91 a magasabb összeggel majd a maradék a minimálbér feléért ...). Jól gondolom vagy esetleg kiegészítenéd még vmi okossággal? Úgy látom nagyon szakértő vagy a témában ... most olvastam vissza egy korábbi hasonló kérdést és válaszait, de azért hátha másnak is kell ismét ... KÖSZI mégegyszer!

2009. szept. 3. 19:28
 3/10 anonim ***** válasza:
80%
Hát nekem nem lenne arcom ilyet csinálni, már elnézést. Nem azért vesznek fel, mert kismamaként szeretnének nyilvántartani otthon, hanem mert munkatársra van szükségük. Szerintem az a minimum, hogy új munkahelyen az ember legalább egy évet lehúz. És persze én meg lepődjek meg, mert nem tudok elhelyezkedni, mert fél éves gyerekkel senki már nem hiszi el rólam, hogy de tényleg dolgozni akarok és tudok is. Mert ez a kismamák jóhire.
2009. szept. 3. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

kedves 2. válaszoló!

Sajnálom, h nem tudsz elhelyezkedni! Én nem önszántamból jöttem el és lettem munkanálküli, hanem mert 3 havi fizetéssel tartozik a cég (a mai napig...), szóval nem egy munkakerülő típus vagyok, ezért is ilyen a kérdésem, mert nem vagyok jártas ezekben az ellátási dolgokban...

be tudnék járni dolgozni szinte végig, mert irodai munka és esetleg 1 év gyed után a gyes alatt mennék min. 4 órába vissza! Nem szeretnék vele kiszúrni, de tudod már elvesztettünk egy kisbabát és nagyon vágyunk már rá!

tehát próbálom nézni a munkáltatót is, de azért magunkat is és kompromisszumot találni ... itt magyarországon az is baj, ha már van gyereked, mert biztosan otthon leszel vele, ha beteg! Ha még nincs és fiatal vagy (főleg ha házas), akkor azért diszkriminálnak, mert biztosan szeretnél! (Sajnos saját tapasztalat, h valahova azért nem hívtak be, mert a nevemben ott van, hogy "-né") ... ha meg elmúltál 40, már inkább az öreg (!) kategóriába tartozol!!!

Kérdem én: nem tudsz elhelyezkedni, azt írod, akkor nyilván te sem munkahelyről mentél szülni ... kicsit légy belátóbb embertársaiddal, amíg nem tudod a hátteret!

Sok boldogságot a kisbabádhoz!

2009. szept. 3. 20:16
 5/10 anonim ***** válasza:
Szia a második válaszolóval én sem értek egyet,amikor terhes lettem munkahelyről mentem táppénzre 6-dik hétől,utána jöttek az ellátások (gyed,gyes stb.)Sajna most úgy jártam hogy a kislányom betöltöte a 3-mat Májusban,kivettem visszamenőleg a szabikat,utána elmentem 40-45 nap táppénzre,most fogok jövő héten vissza menni dolgozni,a próbléma itt kezdődik 20 hónapja vagyunk rajta a baba próblémán és most fejeztem be a 3 hónapos closty kúrát kb:10 nap múlva fog kiderülni hogy + vagy - lesz a teszt,csak az a baj hogy a munkahelyemre a dolgozni visszamenő kismamákat eddig mindett elküldték (rögtön az első héten)én attól félek hogy pont most fog sikerülni a baba,addigra meg munkanélküli leszek. Az első válaszolónak űzenem,köszi hogy leírtad (Mi,merre,hány méter)ez nagy segítség.Még annyit hozzá teszek örökletes betegségem van,ezért sokkal több vizsgálaton kell részt vennem,mint egy átlagos kismamának.Veszélyeztetett terhes voltam, chorionboholy-mintavételem volt 13 hetesen,ezért is lettem fölvéve táppénzre és ha megint terhes lennék ugyanazok a vizsgálatok lesznek megint,mint az első gyereknél.
2009. szept. 4. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
38%
A második vagyok. Köszi a szép választ. Nem, nekem van munkahelyem, középvezető vagyok, jól keresek. De váltani szeretnék, mivel a munkahelyem Lengyelországban van. A körülményeket megértem, de ha velem ilyet tenne bármelyik beosztottam, inkorrektnek tartanám, ahogy irtam, legalább egy évig birja már ki. Ha eleve terhes, és nem szólt, az meg pláne inkorrekt. Neked sem kéne ezzel trükköznöd, ha Magyarországon normálisan kezelik a kismamákat, ezzel egyet értek, de te sem látod, a munkáltatók mennyi rémtörténettel találkoznak a kismamák felől, akkor miért is biznának meg azokban a kivételekben, akik valóban dolgozni akarnak? És ez egy ördögi kör. Persze, te egymagad nem fogod megváltoztatni, igy nyugodtan tégy belátásod szerint, attól még nekem ez a véleményem :) Személyesen pedig természetesen sok sikert, remélem, azért előbb-utóbb összejön a baba.
2009. szept. 4. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
58%
Megint második vagyok. Még az is a kérdésem amúgy, főleg a harmadik válaszoló kapcsán, hogy mégis, mit gondoltok, miért kéne a cégnek azt támogatni, hogy ti 1-2 hónap után esetleg már babát vártok, állományban maradtok, nem a munka, hanem a járandóságok miatt? Ők jótékonysági intézmény? Sok cég fel sem vehet pótlást, mert fix a létszám, de fizetniük ugyanúgy kell a járulákokat, a többiek meg annyival többet dolgoznak. És ha tényleg csak pár hónapot dolgoztatok ott, miért is kellene örülniük és megbizni bennetek, hogy majd de jó, hogy 2-3 év után visszamentek dolgozni? Szerintem Magyarországon nagyon beteg ez a felfogás, mivel ez azt jelenti, hogy x ideig a munkavállaló elvárja, hogy vagy a munkahelye vagy az állam eltartsa, szerintem jogtalanul. Ha valaki munkanélkülin volt, akkor bizony menjen arról szülni, tervezze úgy a családi életét, hogy legyen rá lehetősége, ha pedig nem telik rá, ne tervezzen a "semmibe" gyereket a cég kárára.
2009. szept. 4. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A harmadik válaszoló vagyok 9 éve vagyok a cégnél.
2009. szept. 4. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A második válaszolnak üzenem,szerintem ne alkoss rólam véleményt,mert nem ismersz.És igenis ki használom a munkáltatott mert ő is kihasznált engem 5 éven keresztül.Mivel te középvezető vagy kétlem hogy valaha is dolgoztál volna 3 műszakba és azt is erősen kétlem hogy 16 órákat dolgoznál egyhuzamban,nem veszélyezteted minden nap a testi épségedet,nem neked kellett gürizni minden héten a kiszállítás véget.És tudod mit amikor jött az órabér emelés,sose kaptam meg azt az összeget amire számítottam,de nem azért mert nem dolgoztam,hanem azért mert nem tetem szét a lábaim.Aki így csinálta annak jó órabére lett.
2009. szept. 4. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

No, csajok! A 2. válaszolónak még annyi, hogy egyszer azt írod, hogy nem tudsz elhelyezkedni, mert fél éves gyerekkel senki nem hiszi, hogy dolgozni tudsz és akarsz, utána meg ízt írod, hogy középvezető vagy?! Kicsit ellentmondásos ... az előző munkahelyemen komoly beosztásban voltam én is, felelősséggel + aki elment szülni csináltuk a munkáját is ... ugyanannyi bérért, illetve kevesebbért, mert heti 32 órában dolgoztunk már fél éve! Amikor eljöttem, mert nem kaptam közel 3 hónapja fizetést, még az igazgató volt felháborodva, hogy milyen jogon követelek én??? Legyek türelmes, majd lesz pénz ... Szóval sokszor 8 óra alatt 12-14 órányi munkát végeztem el és még csak el sem köszöntek ... ilyen is van! Úgyhogy egyedi helyzettől függ, kivel mit tehetsz meg! Ha terhes leszek végre, tuti megtartom és ha kell, munkanélküliről,de BABÁT szeretnénk! De közben dolgozni is kell, mert élni kell vmiből ... senkinek nem könnyű a helyzete, ahogy írtam is, se gyerekkel, se még gyerekvállalás előtt! De Téged abszolút nem értelek meg ... amikor vállaltad a gyermekedet és ilyen helyzetbe lettél volna (önhibádon kívül), akkor biztosan máshogy látod! Ja, és manapság (főleg a tv.módosítás utántól) szerintem senki nem marad otthon olyan sokáig, mint korábban 3 év ... max fél vagy 1 év után mennek vissza (sajnos) a kismamák, anyukák dolgozni, mert kell a pénz ... Mindenkinek jó egészséget és mielöbb egy egészséges kisbabát kívánok! :-)

Az első válaszlónak tényleg köszi az érdemi választ! :-D

2009. szept. 4. 18:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!