Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Terhes vagyok, és van két...

Terhes vagyok, és van két macskám, ilyenkor mindenféleképp kell toxoplazmózis elleni oltás a cicáknak?

Figyelt kérdés

Kiderült,hogy terhes vagyok, két cicám van. Az egyik 1 éve szobacica, a másikat 1 hónapja fogadtam be.

Elfogok menni orvoshoz, kérek toxoplazmózis tesztet, és a cicáimat is elviszem állatorvoshoz. Viszont ajánlatos be adni nekik az ez elleni oltást? Ha voltak fertőzöttek, ha nem?

Ha én voltam már fertőzött többször nem lehetek?

Nagyon szépen köszönöm.



2017. dec. 1. 02:14
 1/4 anonim ***** válasza:

Csak a macska ürüléke terjeszti a kórt. Amúgy az egy hónapja befogadott cica miatt érdemes neked magad megnézetni, h nem állsz-e épp fertőzés alatt. Az egy éve nálad lévő cica - ha fertőzött is volt - már átadta neked és túl vagy rajta.

Nekem is voltak cicáim, így én is megcsináltattam a vérvizsgálatot, de én még sosem estem át ilyen fertőzésen érdekes módon.

Van egy szuper kisfilm a youtube-on erről, nézd végig, tök jól elmagyarázza, mi van ilyenkor: [link]

2017. dec. 1. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ja az lemaradt: ha egyszer már voltál fertőzött, többet nem lehetsz az.
2017. dec. 1. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Jaj ez a videó nagyon jó! Nagyon szépen köszönöm. Mostmár tisztába vagyok a dolgokkal.
2017. dec. 1. 07:18
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia nekem egy szobacicám volt mikor terhes lettem. Említettem a dokinak hát nem örült neki.

Csináltunk egy toxoplazma tesztet és negatív lett sose kaptam még el pedig annyi macskával volt már dolgom sose bírtam megálni kiskoromba se a macskázást. No én nem raktam ki a macskámat nem lett semmi baj belöle pedig volt hogy ki is volt engedve nappal kicsit.Mikor meg lett a gyerek akkor is bent. Szóval semmi baj nem lett belöle.

2017. dec. 1. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!