Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mit gondoltok arról aki nem...

Mit gondoltok arról aki nem akar gyereket?

Figyelt kérdés

Kicsit kétségbe vagyok esve …

A párommal hat éve vagyunk együtt, a legnagyobb boldogságban... persze kisebb veszekedések vannak de úgy érzem hogy ő az igazi. Egész életemben nem vágytam az anyaságra de mostanában végképp nem. A barátnőm most szült pár hónapja és úgy alakult hogy nekem kellett vigyáznom a minap a babára egy pár órát. Nem tudom hogy bennem van e a hiba, de borzalmas volt. Folyamatosan sírt, pedig a legnagyobb odaadással járkáltam vele körbe körbe rugózva és próbáltam mindent bevett paraktikát ami eddig bejött. 1 ora után sírva hívtam fel a páromat hogy jöjjön oda és csináljon valamit mert már leszakad a hátam és tudtam hogy neki több a türelme ehhez. Ahogy megjött meg is volt a nyugalom. Ezzel az élménnyel gazdagodva még inkább úgy érzem, hogy én nem szeretnék gyereket, én ezt nem bírnám... persze a saját más stb. stb. de látom hogy a barátnőm is hogy megküzd ezekkel a dolgokkal és nekem ehhez nincsen türelmem, rossz anya pedig nem szeretnék lenni. Illetve soha nem találtam a gyerekekkel a közös hangot még más elgügyög velük, én nem tudom mit kell mondani ha oda hozza a játékát vagy homokból egy süteményt... nekem nem jön zsigerből hogy csináljak úgy mintha megenném vagy ha jön is akkor az nem őszinte...


2017. dec. 28. 12:59
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Jajj lemaradt 26/L :)
2017. dec. 28. 13:02
 2/20 anonim ***** válasza:
18%
A sajátoddal jobb lesz, nyugi.
2017. dec. 28. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
65%

En is igy vagyok ezzel, egy cuki cicatol vagy kutyatol az utcan elolvadok, eskuszom. De ha egy babat latok? Semmit nem mozgat meg bennem. Sose szerettem a gyerekeket, ha ulok a buszon, es mellettem/elottem egy baba van, aki nez ram, legszivesebben folallnek. Ha meg el is kezd felem piszkalni? Hat azt se tudom mit csinaljak vele. Magamra eroltetek egy mumosolyt es elfordulok. Ocsemmel (apam reszerol, nem veluk elek) se tudok mit kezdeni. Oda jott, en meg... nem tudom. Egyszeruen azt se tudom mit kell veluk csinalni.

Egy vigyorgo babatol is herotom van, hat meg ha egy helysegben kell lenni egy uvoltovel. Tudom, gonoszan hangzik, de nem mindnenki csoppen el egy kicsi baba lattan. En meg tudlak erteni.

2017. dec. 28. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
94%

Ha nem akarsz, hát nem akarsz. Tök mindegy mások mit gondolnak. Ezt nektek kettőtöknek kell eldöntenetek.


Nekem 1 fiam van, 4,5 éves, és még mindig nem tartom cukorbogyónak más gyerekét, és nem tudok hozzájuk gügyögni. Ettől még nem vagyok szaranya, mert a sajátomat imádom.

Amúgy nekünk tudatosan 1 van, nem lesz több, mi azért kapjuk a beszólásokat, mert 1 gyerek nem gyerek. Akinek meg 4 van, az meg azért, mert minek ennyi... SZóval ne rugózz mások mit gondolnak, mert begolyózol. Nem lehet mindenkinek megfelelni, úgyhogy próbálj meg csak magadnak, és a párodnak. Hidd el, boldogabb leszel!

2017. dec. 28. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
53%
30 évesen 2 gyerekkel mondom azt, hogy így ne legyen gyereked! Én is így voltam, mint te, de egy hülyeség miatt teherbe estem, és mivel szerintem az abortusz gyilkosság így megtartottuk. Hát az elején még bíztam benne, hogy majd kialakul ez, de nem. Nem nekem való ez, bánom az egészet
2017. dec. 28. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
53%
5-ös ikreid vannak?
2017. dec. 28. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
69%
Én is ugyanígy érzek. Karácsonykor tesómék fiaival tök jól elvoltam pár percig, aztán elmúlt a lelkesedés. Egy ideig meggyőzhető lettem volna, de már 10000000%-ig biztos vagyok benne, hogy az anyaság nem nekem való. Nem akarok az alvásról, a szabadságról lemondani, nem akarok mindenhova egy nyáladzó, böfögő, izgő-mozgó kisembert magammal vinni...
2017. dec. 28. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
47%

5-ös azért azt ugye tudod, hogy ez nagyon nem normális dolog, fordulj szakemberhez, mert gyerekeidnek sem tesz jót egy ilyen légkör. Nem okollak, meg semmi, de nem természetes, nem normális érzések ezek.

Kérdező! Minden gyerek más, az enyém születése óta alig bőg és hós kora óta 12 órát alszik éjjel, én se erre számítottam, de ilyen is van, aki pedig a saját kölykét nem szereti, azzal valami mentális gond van és igen ritka lehet.

2017. dec. 28. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező,ha a párod ugyanígy érez,vagyis ő sem akar gyereket,akkor a világon semmi gond nincs ezzel. Aki nem akar,az ne szüljön!Aki meg négy gyereket szeretne,annak legyen annyi,már,ha szépen fel is tudja nevelni őket.Hagy döntse már el mindenki,hogyan kívánja leélni a saját életét!
2017. dec. 28. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
75%

Nincs ezzel semmi baj. Szerencsére nem kötelező. :)

Sokkal jobb, ha nincs gyereked, mintha csak a társadalmi nyomás miatt szülsz, és nem érzed jól magad anyaként.

Te így vagy boldog, ne foglalkozz azzal, mit mondanak idegenek.

2017. dec. 28. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!