Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lombik programban tudna e...

Lombik programban tudna e bele valaki segíteni?

Figyelt kérdés

Február végére kaptam konzultációs időpontot a Kaali intézetbe. Először is a paromnak azt mondta az orvos hogy nem lehetséges természetes úton teherbe esnem mivel nem elég a spermaja, és ezért gondoltunk a lombikra, mert már 1 éve próbálkozunk és semmi....

Felhívtam a Kaáli intezetett és Február végére kaptam konzultációs időpontot de azt nem mondtak, hogy milyen papírok kivizsgálások kellenek tőlem meg a paromtol, kérdeztem őket de azt mondták telefonon nem mondhatják ( érdekes )

Annyit hallottam hogy élettársi viszony kell nem vagyunk házasok de elég a közjegyzővel kiállított is. Kérdésem az lenne, hogy valaki tudna e nekem segíteni, hogy milyen papírok kellenek, és esetleg aki már részt vett ebben mikorra várható a beültetés a konzultáció után? Előre is köszönöm a választ!!!



2018. jan. 4. 23:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Ha veled rendben van minden akkor első körbe nem lombik lesz hanem inszem ha nem volt.Ha volt inszem akkor lehet lombik

Az első konzin elmond mindent a doki.

Felesleges megcsináltatni a vérvételt vagy bármit.mert több hónap a váró lista.bár én 1 éve voltam utoljára a Kaáli intézetbe.

Elég a bejegyzett élettársi papír.

2018. jan. 5. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ja az lemaradt,hogy az 1 éves váró lista a tb s lombikra vonatkozott.
2018. jan. 5. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Elettarsi papir kell a kozjegyzotol.

Meg minden eddigig eredmenyeiteket vigyetek.

Lesz meg par vizsgalat amit a konzultacion elmondanak, ezeket ok kerik. Ennek is van minimum 1-2 honap atfutasa.

Aztan attol fugg hogy mennyien vannak elottetetek.

Nekunk anno volt vagy 3 honap a konzultacio es az elso beultetes kozott. De ez mar tobb mint 3 eve volt.

Vegul megis spontam fogant meg a lanyom!;)

Minden jot kivanok!

2018. jan. 5. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 VeDi84 ***** válasza:
100%

Amennyiben sperma gond van, márpedig a kedves kérdezőnél ez van, akkor nem lesz inszem, kedves első válaszoló.

Nálunk is ilyen jellegű probléma volt, mindjárt lombikra került sor.

Kérdező, azt jól írják az előttem szólók, hogy első konzultáció alkalmával mindent elmond az orvos, de amire számítani kell: mindkettőtöknek HIV+Hepatitis vizsgálat, neked citológia, 3.napi hormonsor, párod sperma vizsgálati eredménye. De nem érdemes nagyon előre csináltatni őket, mert x idő után (talán fél év) újra kell csináltatni.

Várólista attól is függ, hogy melyik orvoshoz mész, illetve hogy TB-s lesz-e. (Nekem bp-i Kaáliban Kovács doktornál tavaly februári első konzultáció alkalmával júliusi TB-s időpontunk lett.)

2018. jan. 5. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Utolsó:

Ha van élő sperma akkor csinálnak inszemet de az attól függ mennyi van.Ha csak pl látótérbe mondjuk 1-2 akkor nincs inszem.

Azt nem írta a kérdező mennyi van és milyen minőségű.Mert nem mindegy.

2018. jan. 5. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Először is nagyon szépen köszönöm, hogy ennyien válaszoltatok! Külföldön csináltuk meg a sperma vizsgálatot mert a párom külföldi és megkaptuk az eredményt de azt mondtak hogy lehetetlen hogy babánk legyen mert nem jók a spermai. Kuldok képet amit kaptunk akkor a párom lelete, viszont mondtak,hogy lehet azért azt el is felejtettem mondani mert használt gyurashoz szteroidokat és biztos hogy attól nem megfelelőek a spermai :(


[link]

2018. jan. 5. 09:14
 7/11 anonim ***** válasza:
Hát ez tényleg nagyon rossz,de ne ess kétségbe,mert a barátnőm férjének azoospermiája van,és már egy évesek az iker kislányaik a harmadik lombik sikeres volt.Bár valóban rengeteg áldozatot kellett meghozniuk értük.Kitartás!
2018. jan. 5. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Ezért gondoltunk mi is a lombikra mert velem minden rendben, nála meg úgyis találnak elő spermat és akkor remélhetőleg idén már kismama leszek :)
2018. jan. 5. 11:59
 9/11 VeDi84 ***** válasza:
Nálunk 20 m/ml sperma volt, nagyjából 20%-os motilitással. Ezzel az értékkel nem inszemeztek, automatikusan lombik lett.
2018. jan. 5. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Rendben Február végén úgyis kiderül :)

És sikerült neked a lombik?

2018. jan. 5. 12:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!