Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Most derült ki hogy 6 hetes...

Most derült ki hogy 6 hetes terhes vagyok, de másfél éve herbálozok és 34 éves vagyok, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Sosem volt tervbe véve gyerek,de az abortusz taszít mindkettőnket,pláne engem ahogy utána olvastam... 12 éve együtt vagyunk,bejelentett munkely,lakás megvan,de most kissé elbizonytalanodtam,lehet nem is lenne annyira rossz "normális" életet élni?Vagy már késő ehhez,mit gondoltok?

2018. febr. 3. 19:56
1 2 3 4
 1/36 A kérdező kommentje:
Mióta kiderült hogy terhes vagyok,abbahagytam minden káros szokásomat.
2018. febr. 3. 19:58
 2/36 anonim ***** válasza:
91%

34 évesen valószínűleg az utolsó esélyt kaptad a sorstól (vagy nevezzük bárminek), hogy "normális" életet élhess. Egy kisbabáért, saját gyermekért megéri "megjavulni". Szerintem az abortusz nem bűn, bizonyos esetekben talán az egyetlen megoldás. A te esetedben akkor az egyetlen út az abortusz, ha a gyermekedért nem vagy képes letenni az anyagot. Ha nem érzel magadban elég erőt ahhoz, hogy a terhességed idején tiszta maradj, majd úgy uszkve 18 évig rendes példát mutass egy kisembernek, akinek te leszel az elsődleges példaképe az élete úgy első 10 évében minimum, akkor ne gondolkodj, vetesd el! Azt gondold végig, ha az a kisember dönthetne, hogy milyen szülőhöz szeretne születni, hogy döntene? Az örökbeadás mint opció is azért kétesélyes, mert 9 hónap nagyon hosszú idő. Vajon képes lennél-e tisztán végigcsinálni a terhességed?

Ha mindezekre igen a válaszod, a babát választod.

Én nagyon rizikósnak érzem a te helyzeted.

2018. febr. 3. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
30%

azért taszít, mert utánaolvastál?

Hát, az agyadnak már akkor úgyis annyi.

2018. febr. 3. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
94%
Kérdés, hogy mennyire fogod bírni a gyerek mellett a stresszt, fáradtságot, stb. Mekkora esély van, hogy első körben újra herbálhoz nyúlsz.
2018. febr. 3. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem sokat számít, hogy a párod hogy áll ehhez...

Mivel írtad, hogy van lakás meg együtt éltek gondolom ő is tolja a szert.

Szerintem ha te leszoksz és ő nem előbb utóbb vissza fog rántani magával. (megkínál vagy látod ahogy ő szív és megkívánod...meg egyáltalán ott lesz a lakásban a cucc nehezebb pillanatban újra odanyúlsz majd)


Ha komolyan gondoljátok talán az utolsó esély, hogy változtassatok ezen, de akkor végleg fel kell adni ezt az életmódot, és szerintem mindkettőtöknek. (nyilván te sem szeretnéd h az apja drogos állapotban legyen vele)


Nem ide tartozik de amúgy komolyan nem értem ha megvan az anyagi stabilitás meg a párkapcsolat, meg szerelem mégis mi a fenéért drogozol? :S

2018. febr. 3. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 A kérdező kommentje:
Én már abbahagytam,a cigit is letettem,de az igaz hogy idegileg nem túl valószínű hogy bírnám :( És igen,sosem terveztünk gyereket,jòl elvoltunk eddig,utazgattunk,bulizgattunk,semmi gondunk nem volt,bàrmennyire is furcsa ez sok embernek.
2018. febr. 3. 20:17
 7/36 anonim ***** válasza:
42%

Nem késő. A felsőbb hatalmak szeretnek téged, hogy küldtek egy kisbabát, akiért megváltozol és nem teszed tönkre magad teljesen. Herbáloztál fél évig, na és? Majdnem mindenkinek van valami a múltjában, amit sokan nem helyeselnek. Ettől még lehetsz jó és példamutató anyuka. Kitartást a normális élethez. 32 évig jól megvoltál herbál nélkül is, ezután is megleszel, de ha szükségét érzed, akkor kérj segítséget szakemberektől.

Kitartást és boldog babavárást neked!

2018. febr. 3. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
29%
Minimum asztmás lenne a gyerek. A maximumot te is tudod. Egy beteg, sírós babát bevállalni a te helyzetedben? És erre az lenne a legfőbb ok, hogy taszít az abortusz gondolata? Most komolyan... a saját életedet jogod van tönkretenni, de nézni azt a betegen született kisbabát, tudva, hogy a te életmódod miatt nem tudott normálisan fejlődni születése előtt... ehhez nincs jogod. És valószínűleg erőd sem. Eddig saját magadért nem tudtál felelősséget vállalni. A gyerek nem varázspálca, ami majd mindent rendbehoz.
2018. febr. 3. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
95%

"az igaz hogy idegileg nem túl valószínű hogy bírnám :("


akkor vagy abortusz vagy örökbeadás. ne tedd tönkre a saját, a párod és a gyerek életét.

2018. febr. 3. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
31%
Lombikról lombikra járunk a férjemmel, fiatalabb is vagyok nálad. Neked meg bezzeg csak úgy adja a sors...
2018. febr. 3. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!