Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Értelmeznétek nekem a vizsgála...

Értelmeznétek nekem a vizsgálat eredményeit?

Figyelt kérdés

A problémás arcbőröm miatt kaptam beutalót a nőgyógyászatra góckutatásra. Egyébként április óta próbálkozunk babával.


Bőr és látható nyálkahártyák közepesen vértelte.

Icetrus, cyanózis, oedema nincs.

Zárt méhszáj folytatásában rendes nagy uterus.

Nyh: 5,4 mm

A jobb ovariumban egy 19,4 mm-s folliculus látható.

A bal ovariumban több apró tüsző látható.

Az adnemuxok területén kóros képlet nem látható.


Holnaputánra nem várom, ezek szerint mégis meg fog jönni?


2010. jún. 7. 08:49
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

Adnex, (latin), nőorvosi kifejezés: a méhkürtök és petefészkek együttes neve. Ezek a szervek szalagos és egyéb összeköttetéseik révén az anyaméh két oldalához vannak függesztve.

Ovárium: petefészek

Folliculus: tüsző, ekkora általában tüszőrepedés előtt szokott lenni

Nyh: Méhnyálkahártya vastagság

Uterus: méh

remélem tudtam segíteni

2010. jún. 7. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Akkor ez elég rossz, ha a ciklusom 26 napján csak 5,4 mm vastag a méhnyálkahártya nem? :(


És hogyhogy 19,4 mm-es a tüszőm? Már rég meg kellett volna repednie. Vagy rosszul tudom?

2010. jún. 7. 08:59
 3/22 anonim ***** válasza:
Az előző válaszoló vagyok! Orvosod nem értékelte az adatokat? Tényleg nagyon furcsa, h van egy domináns tüsződ, amely ekkora, de méhnyálkahártya vastagság meg ilyen kevés, főleg a 26. napon!! Ha meg a 26. napon készült, akkor meg a sok apró tüsző a következő ciklusra készülődik! Tényleg nagyon bezavar ez a jobb oldali tüsző, a beágyazodáshoz pedig ha jól tudom legalább 10 mm-es méhnyálkahártya vastagság kell!
2010. jún. 7. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Ma reggel voltam vizsgálaton. Nem értékelte az adatokat, csak mondta, hogy van egy nagy tüszőm, ennyi.
2010. jún. 7. 09:16
 5/22 anonim ***** válasza:
Szép kis doki mondhatom, hány naposak a ciklusaid? Meg tudod mutatni esetleg egy másik dokinak? Én ilyenkor mindig erőszakos vagyok és nem hagyom magam, lehet h unalmas neki de mindig elmagyaráztatom vele h mi van a papíron. A tüsződnek tényleg meg kellett volna repedni, sajnos teljesen tanácstalan vagyok, mi lehet veled :(
2010. jún. 7. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Általában 27-28 naposak, de volt már 16 és 35 napos is. Igazából nincsen magánorvosom, max. a klinikára tudnék bemenni.

És mi lesz ha nem reped meg?

2010. jún. 7. 09:28
 7/22 anonim ***** válasza:

Ne izgulj semmi gond nem lesz vele, átalakul cisztává:

ezt találtam neked róla

A petefészkekben az élettani mûködés során a fertilis korban folyamatosan érnek a tüszõk. Általában havonta egy tüszõ ér el olyan fokú érettségi szintet, hogy a megfelelõ hormonális változásokra a ciklus közepén megrepedjen. Az esetek egy részében ez a folyamat nem következik be és ovuláció híján a tüszõ megmarad és cisztává fejlõdik. Az esetek jelentõs részében ezen ciszták maguktól felszívódnak.

Reméljük ez többször egymás után nem fordul elő, m az már utalhat PCO-ra.

2010. jún. 7. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Köszi!

A dokit direkt megkérdeztem, hogy nem látott-e cisztákat (PCO) és azt mondta, hogy nem.

Mit tehetnék annak érdekében, hogy következő hónapban megrepedjen és a méhnyálkahártyám is vastagabb legyen?

Most E vitamint szedek minden nap, de ezek szerint nem nagyon használt :(

2010. jún. 7. 09:41
 9/22 A kérdező kommentje:

Online azt írta most egy orvos, hogy ez lehet hormonprobléma.

Szerintetek mit csináljak? Menjek be a nőgyógyászati klinikára és mutassam meg nekik a mai vizsgálati lapomat?

Vagy menjek endokrinológushoz hormonvizsgálatra?

2010. jún. 7. 09:47
 10/22 A kérdező kommentje:
Bementem a klinikára. Az orvos azt mondta, hogy ne aggódjak, mert ez szerinte normális. Azért engem ez nyugtalanít! :(
2010. jún. 7. 12:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!