Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 4. hónapja szedem a jangee...

4. hónapja szedem a jangee fogamzásgátlót. Az új levél kezdetétől egyből hat a gyógyszer?

Figyelt kérdés

Két napja kezdtem el szedni a 4.levelet és a párommal tegnap este többször is együtt voltunk (belémélvezett). És kicsit félek, hogy mi van ha mégse hatott?

(A gyógyszer leírásban ugyan írja, hogy védve vagyok a megvonásos 7napon is, 8.on kezdem szedni)

De a bajt sose tudni.



2018. febr. 18. 15:33
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A fogamzásgátló tabletta Ha a menstruáció első napján kezdik el szedni, azonnali védelmet ad. Te 4. hónapja szeded. Védve vagy.
2018. febr. 18. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Első hónapban is a menstruáció első napján kezdtem szedni, de akkor még használtunk kiegészítő védekezést, most az elmaradt.

És tényleg tudom, hogy a betegtájékoztató is írja, hogy akkor onnan védve vagyok.

Csak félek, hogy a 7 nap alatt enyhül a hatása. És az új levél kezdetétől nem hát olyan mértékben

2018. febr. 18. 15:49
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
nem enyhül, úgy van beállítva a hormontartalom hogy véd a 7 nap szünet alatt is annyira mint mindig, feltéve hogy a következő levél első 7 szemét pontosan beveszed. Nem kell minden hónapban kiegészítőt használni, ha nem vagy beteg és nem felejtetted el bevenni.
2018. febr. 18. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Neked is csak penzkidobas a tabletta...
2018. febr. 18. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
5 évig szedtem a Jangee-t. Sosem lettem terhes pedig volt olyan, hogy feledékenységből 2-3 szemet elfelejtettem bevenni tehát nyugi. Én teljesen megvoltam elégedve vele :)
2018. febr. 18. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"A Jangee filmtabletta szedését a ciklus első napján (azaz a menstruáció első napján) kezdje el. Ha a Jangee filmtabletta szedését a menstruáció első napján kezdi el, már azonnal védett a terhességgel szemben. Elkezdheti a szedést a ciklus 2-5. napján is, de ilyenkor az első 7 napban kiegészítő fogamzásgátló eljárást (például óvszert) is kell alkalmaznia."


Te a 4. levelet szeded. Mi a kérdés?! Persze, hogy védve vagy, elvégre erre való a fogamzásgátló. Rendes szedés mellett a szünetben is véd.

2018. febr. 18. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!