Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lehetek babás? Mikortól fog...

Lehetek babás? Mikortól fog hatni a fogamzásgátló?

Figyelt kérdés

Pont ma lesz a 14. napja, hogy elkezdtem szedni a fogamzásgátlót. A nőgyógyászom azt mondta, mikor felírattam, hogy a menstruáció első napján kezdjem el. Mához két hete azt hittem megbetegedtem, mert teljesen olyan volt, de a végén kiderült, hogy az csak barnázásnak minősül.

Megszakítással védekezünk a barátommal, de egyik alkalommal, mikor megtöröltem a hasamat megijedtem, hogy lekerült a sperma. Végül elvetettem, mert végig gondoltam, és rájöttem, hogy nem igazán lehetséges.

Kérdésem az lenne, hogy ha azóta is szedem a fogamzásgátlót, akkor mikortól fog hatni.

A menstruációm azóta sem jött meg rendesen, elvileg ez lehet a sok idő után most újra rendszeres nemi élettől is. (Symicia a fog. gátló neve, amit szedek)

Már csináltam több tesztet is, mert késett majdnem egy hetet a menzeszem, mindegyik negatív lett. Egyenlőre nagyon korai lenne nekünk a baba, nem vagyunk együtt olyan régóta.

21/Nő



2018. febr. 26. 14:45
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha szeded a tablettákat, nem is fog már megjönni, legközelebb majd a 7 napos szünetben számíts vérzésre. Ha aggódsz, akkor tesztelj majd, de nem valószínű, hogy terhes vagy (a babás kifejezést meg nem tudom ki találta ki, de borzalmas)
2018. febr. 26. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Komolyan mondom, a megfelelő IQ mellett egy bizonyos szövegértési készség meglétéhez is kellene kötni a fogamzásgátló szedését. Plusz a menstruáció nem betegség, így nem is kellene annak nevezni.


"Vérzés a menstruációs időszakok között

A Symicia szedésének első néhány hónapja során áttöréses vérzés vagy pecsételés (vércseppek vagy foltok) jelentkezhetnek. Ha ez a vérezgetés néhány hónapnál tovább tart, vagy néhány hónap után jelentkezik, orvosának ki kell vizsgálnia az okot.

Mikor kezdheti el az első csomag szedését?

- Ha nem használt hormontartalmú fogamzásgátlót az előző hónapban

- A Symicia szedését a ciklus első napján (azaz a menstruáció első napján) kezdje el. Ha a Symicia szedését a menstruáció első napján kezdi el, már azonnal védett a terhességgel szemben. Elkezdheti a szedést a ciklus 2-5. napján is, de ilyenkor az első 7 napban további védekezést (például óvszert) kell alkalmaznia."


Forrás: [link] (Vagyis a gyógyszered betegtájékoztatója, amit jó esetben már elolvastál párszor.)

2018. febr. 26. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Első válaszoló: Tesztet már csináltam, többet is, mindegyik negatív lett. Már nem tudom pontosan, hol hallottam ezt a kifejezést, de még ha hülyén hangzik is sokkal kevésbé "bántó" szerintem, mint a terhes kifejezést használni rá. Köszönöm a válaszodat! :)

Második válaszoló: Köszönöm, hogy bemásoltad a tájékoztatót, én is elolvastam.. De mivel nem volt menstruációm és elméletileg a barnázás nem számít annak, így nem igazán tudom, hogy ilyenkor mi a teendő. Nem mondhatom, hogy első napon és nem mondhatom, hogy harmadik vagy negyedik napon kezdtem el szedni, ha egy napja sem volt..

Illetve minden nemű kötekedés nélkül megkérdezném, hogy a megfogalmazással mi volt a probléma, a "megbetegedés" kifejezést használva.

Neked is köszönöm a választ! :)

2018. febr. 26. 15:14
 4/8 anonim ***** válasza:
Nyilván nem mutat semmit a teszt, mert még nem telt el annyi idő, hogy egy esetleges terhességet kimutasson. Simán lehet, hogy a menstruációd kezdődött el (ami NEM betegség), csak ahogy elkezdted a fogamzásgátlót, az bezavart a vérzésbe. Nem értem, hogy ha nem vagy tisztában vele, hogy a gyógyszer véd-e már, miért nem húz gumit a barátod? Miért kockáztattok? A megszakítás még mindig nem védekezés.
2018. febr. 26. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Úgy értettem, hogy majd akkor lesz értelme tesztelni, ha már a szünetben vagy. Ha két hete szeded a tablettát, akkor még ha esetleg azóta teherbe is estél volna, azt még teszt nem mutatja meg. A gyanús aktus után leghamarabb kettő héttel érdemes tesztelni.
2018. febr. 26. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ezt találtam:


"Jo napot Dr ur! Elkezdtem a ... fogamzásgátlo tablettát szedni, már csak 2 db van a megkezdett levélböl.Rosszul kezdtem el szedni nem a menses elsö napján,hanem csak ugy amikor aznap kiváltottam elolvasva a betegtájékoztatot utána láttam hogy nem jol kezdtem el!Ilyen esetben mi a helyzet,ugyanolyan hatékony a terhesség ellen már 3 hét után?Azota is szedem folyamatosan,ön mit javasol?Köszönöm

Üdvözletem!


3 hét után már így is védelmet nyújt. Majd beáll a gyógyszernek megfelelően a vérzése.

Dr. Eszlári Péter"


De ha csak odakerült a sperma,attól azért nem eshetsz teherbe.

2018. febr. 26. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Jó rendben van, nem betegség. Ebből vita biztosan nem lesz, rosszul fogalmaztam.

Az utolsó válaszolónak nagyon nagyon szépen köszönöm, hogy írt! Tulajdonképpen erre voltam kíváncsi, hogy így mikortól nyújt védelmet! :)

2018. febr. 26. 15:26
 8/8 anonim ***** válasza:
51%
Anno mikor én elkezdtem szedni nekem sem jött meg első hónap utàn. Rohantam orvoshoz nem e baba van a dologban, de nem az volt végül írt fel egy màsik gyógyszert. Bàr sok véleményt és tapasztalatot hallottam akkoriban is és mostanàban is, hogy normàlis ha első hónapban nem jön meg hisz felborul a hormon hàztartàsod. Akkor a gàzos ha màsodik hónapban sem jön meg. Tényleg igazuk van ebben, énis csak a pànik miatt mentem orvoshoz. Szerintem vàrj még egy kicsit és ha nincs vàltozàs menj orvoshoz! Bàr kétlem hogy terhes lennél, ezek a mostani fog. gàtlók szinte az első naptól kezdve védenek!
2018. febr. 26. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!