Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Menstruáció hosszának kiszámít...

Menstruáció hosszának kiszámítása: tudnátok segíteni néhány gyakorlati kérdésben?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy alap, de nem találtam a neten olyan oldalt, ami rendesen elmagyarázza.

Szóval, ha valaki azt mondja, hogy X napos a menstruációja, akkor pontosan mit ért alatta?


1. Először is naptári nap vagy 24 óra? (Nekem pl. sokszor este jön meg)


2. Ha nem folyamatosan vérzek, időnként fél napig vagy éjjel semmi nincs, akkor azt kivonjam belőle?


3. Az utolsó napon lévő minimális barnás-véres folyás (tényleg minimális, pár csepp) még menzesznek számít?


Előre is köszönöm!



2018. márc. 18. 18:08
 1/6 anonim ***** válasza:

Én rendszerint 5 napot menstruálok. Megjön hétfőn reggel, elmúlik pénteken. Én naptári napban számolom, tehát hétfő 1, kedd 2, szerda 3, csütörtök 4, péntek 5. De igazából ez teljesen mindegy. Ha nem vérzel pár órán keresztül, azt nem kell kivonni belőle. A barna maszat is mensinek számít, hiszen az is a menstruáció része, olyankor már csak az utolsó kis cseppek jönnek ki, kitisztul a méh és környéke.


(Amúgy ez mind szinte teljesen jelentéktelen, mert a ciklus hosszát kell tudni jól számolni.)

2018. márc. 18. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy számolom hogy szerdán 23 órakor jön meg az még ugyan úgy szerdai nap hiába a szerdából már csak 1 ora ügye éjjfélig

Szerdán jött meg akkor szerdától számolom hogy az 1 nap. ..


2 attól hogy kevés ugyan úgy vérzel nem kell semmit kivonnod


3. Az utolsó nap is nap hiába barna azt is számold bele

2018. márc. 18. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Naptari napot kell nezni, nem 24 orat.

Nekem pl reggelente szokott megjonni, max felig, de ha este/ejjel jonne meg, akkor en speciel azt a napot nem szamitanam meg az elsonek.

En pl 3 napig verzek, majd ket napig pecseteles van, de sokszor orakon at semmi. Viszont valami van, igy tampont hasznalnom kell, iy azt a ket napot is szamolom, igy 5 napos a mensi. Az teljesen normalis, hogy a vegen vannak gyenge napok es altalaban az elejen erosebb a verzes.

Azokat a fel napokat/orakat termeszetesen nem szabad kivonni, amikor epp nincs verzes, ha elotte es utana van, akkor az is a mensi resze.


Egyebkent a menstruacio hosszaval ugy igazan nem kell sokat foglalkozni, kiveve, ha extrem hosszu, vagy hirtelen valtozik a hosszusaga, pl 5 helyett 10 lesz, vagy tobb, mint 10 napig tart.

Akkor mindenkepp erdemes orvoshoz menni.


Egyebkent meg kb senkit nem erdekel, az is normalis, ha egyik honapban 4 nap, a masikban pedig 6, az nem lenyeges elteres.

Terhessegnel/teherbeesesnel is az a lenyeg, hogy mikor kezdodik mensid, azaz mi a ciklus elso napja, valamint milyen hosszu a ciklus, hany nap telik el a kovetkezo mensiig.

2018. márc. 18. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
felig = delig
2018. márc. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Tudom, hogy nem fontos teherbeesés szempontjából, csak azért érdekelt, mert szokták kérdezni (pl. orvosnál) és szerettem volna tisztán látni.

2018. márc. 18. 18:37
 6/6 anonim ***** válasza:
54%

Azért ennyire nem kell precíznek lenni. Őszintén. Szerinted nem marhára mindegy, hogy naptári napot vagy 24 órát számolsz?

Egy normál menzesz 3-7 nap kb. Ha ebbe belefér, akkor nem kell fél napokon meg mínuszórákon lovagolni.

2018. márc. 18. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!