Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Fog. Gátló abbahagyása miatt...

Fog. Gátló abbahagyása miatt kimaradt a menstruáció, így is lehetek azért terhes?

Figyelt kérdés

Babát szeretnénk, ezért 2 hónapja abbahagytam a tabletta szedését. Férjemnek a munkája miatt 2 hónapra külföldre kellett utaznia, úgy beszéltük meg, hogy mikor visszajön (holnap :) ), elkezdünk próbálkozni a babával.


A tabletta elhagyása utáni első menstruációm megjött rendesen, most viszont már 7 napja késik. Olvastam, hogy ilyenkor sok nőnek "megzavarodnak" a hormonjai, idő kell, míg beáll a menzesz, előfordulhatnak ezek a kimaradások akár hónapokig.

Terhes nem vagyok, hiszen az elmúlt 2 hónapban nem is voltam együtt a párommal, előtte meg még szedtem a tabit (de azért teszteltem, biztos ami biztos, negatív lett).


Szóval szerintem egyértelműen a tabletta elhagyása miatt csúszik most egy hete a vérzésem.


Holnap jön haza a férjem, biztosan "egymásnak esünk", de így hogy nem állt be a menzeszem, ugye ne reménykedjek, hogy baba lesz az együttlétekből?

Vagy ha esetleg 8-9 napra megjön, akkor lehetséges?


Köszönöm!


2018. márc. 21. 06:51
 1/2 anonim ***** válasza:
Lehetséges, ha jön véletlenül egy kóbor ovuláció és pont együtt vagytok akkortájt. Én a gyógyszer abbahagyása után hőmérőzni kezdtem, hogy lássam, mi a helyzet a tüszőrepedéssel, ciklussal, nem bántam meg.
2018. márc. 21. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
50%

A kóbor ovuláció ritkább mint a fehér holló! Ne állítsuk már úgy be, mintha minden második nőnek lenne...


Ha nincs menzesz, valószínű nem lesz baba. Gyógyszer abba hagyása után ez igen jellemző..



Én a dolgok elébe mennék és kivizsgáltatnám magam (baba tervezés előtt amúgy is jó lenne), felkeresnék egy orvost és kiértékeltetnék egy hormonsort. Inkább ez mint hogy találgassak.

2018. márc. 21. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!