Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Valaki segítene Nekem?

Valaki segítene Nekem?

Figyelt kérdés
Babát tervezünk a párommal de nem tudom milyen vitamint kellene elkezdeni szedni. Jó a sima folsav vagy elevitet szedjek? Melyik a legjobb?

2018. márc. 31. 14:26
 1/7 anonim ***** válasza:
84%
Ez is ember függő. Én elevitet szedek fél éve sajnos még nem jött össze a baba :(
2018. márc. 31. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
52%

Én semmilyen vitamint nem szedtem mikor csak terveztük. Egyébként még terhesség alatt sem kötelező szedni. Aki megfelelően táplálkozik és nem vitaminhiányos, annak semmilyen vitamint nem szükséges szednie még terhesség alatt sem.

Én akkor kezdtem el az Elevit szedését, amikor már megtudtam, hogy terhes vagyok. És csak azt szedtem, mást pluszban nem kellett. Illetve a terhességem vége felé lettem vashiányos, akkor írtak fel pluszban vasat, de akkor is inkább a magasabb vastartalommal rendelkező ételek bevitelét ajánlották.

2018. márc. 31. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nagyon sajnálom szurkolok neked!!
2018. márc. 31. 14:52
 4/7 anonim ***** válasza:
69%
Szia. Enntervezeskor sima 8mg os folsavat szedtem. Rogton ossze is jott, ekkor kezdtem terhesvitamint. Telen volt ez, szoval azert hogy azert mindenbol biztosan legyen a szervezetemben. Grabidat, dm eset probaltam hanyingerem volt toluk. Elevitet ajanlottak, de kicsit utananeztem, es a jutavit mellett dontottem. Terhesseg es szoptatas alatt ia vegig szedheto. Jo az ara. Annyi hogy eleg magy tabi. De mindegyik az.
2018. márc. 31. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
70%
A folsav nincs hatással a fogantatásra, nem azért szedjük, hanem azért, hogy megelőzzön egy fejlődési rendellenességet a babánál. Mivel ez a fejlődési szakasz igen korai, jó eséllyel még nem is tudod, hogy megfogantál. Ezért kell már a babatervezés gondolatától elkezdeni szedni. Ma 3-6 mg-ot javasolnak naponta ennek a fejlődési rendellenességnek a kivédésére. Mert ha onnantól szednéd, hogy kiderült a terhesség, már késő lehet. Ezen kívül D-vitamint érdemes még szedni napi minimum 1500 NE-t.
2018. márc. 31. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Felesleges szintetikus vackokkal tömni magad, miközben lehet, h évekbe telik, mire sikerül teherbe esned. Zöldség, gyümölcs, hús, tejtermék, ennyi kell. 😊
2018. márc. 31. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!! :)
2018. márc. 31. 16:20

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!