Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Félek, hogy terhes lettem,...

Félek, hogy terhes lettem, van rá okom?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok, a barátom 17. Csütörtök délelőtt először voltunk egymással együtt, óvszert használtunk, a barátom utána le is ellenőrizte az épségét az óvszernek, és ha minden igaz, nem vett rajta észre semmi lyukacskát, óvszer nélkül pedig nem értünk egymáshoz, mégis rettegek, hogy talán terhes lettem. Egy nappal a szex után, azaz pénteken megjött, illetve csak barnás, enyhén pirosas volt, amit normálisnak véltem, mert a menstruációim előtti napon szokott ilyen barnás lenni. A következő napon, vagyis tegnap (szombat) reggel rendesen piros volt mikor pisilés után megtöröltem, majd beraktam egy betétet, de a nap folyamán többet semmi jele nem volt a menstruációmnak. Ma már egyáltalan semmi, egy pötty se. Szerintetek mi állhat a háttérben? Gondoljak inkább arra, hogy a stressz és az aggódás miatt, hogy teherbe estem, történik ez vagy esetleg tényleg nem hiába aggódok?

2018. ápr. 1. 20:59
1 2
 1/16 anonim válasza:
50%
Ha ennyire nem vagy tájékozott, menj inkább kutyát setaltatni. Amúgy, ha ennyire parazol vegyel egy tesztet és menj nogyogyaszhoz. Gondolom attól meg fosol. Tipikus...
2018. ápr. 1. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
90%
Van akinek első szex utan felborul a hormonyainak az egyensulya es a menstruaciojanak az ideje is ezzel egyutt.. Rossz a fogalmazadom sry
2018. ápr. 1. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Első válaszoló: ne haragudj, hogy nem vagyok halál nyugodt ilyen esetben, de ettől még nem gondolom, hogy nem lenne normális dolog a barátommal együtt lennem. Nyilván utánanéztem a dolgoknak, édesanyámmal is beszéltem. Tesztet egyelőre nem veszünk az biztos, mert nem mutatná ki 2 nap után, nőgyógyászhoz sem szerettünk volna még fordulni, mert szerintünjkelég kicsi esélye van, hogy terhes lettem, de azért meg van bennem a félsz, hogy mi van, ha mégis. Később biztosan intézkedni fogunk, ha addig sem jön meg normálisan stb, de mint látod, 3 napos dolog.
2018. ápr. 1. 21:19
 4/16 A kérdező kommentje:
Második: én úgy tudom, hogy a szex önmagában még nem okozhatna ilyen változást, inkább a stressz stb., de ha mégis igaz, az kicsit megnyugtat. :)
2018. ápr. 1. 21:20
 5/16 anonim válasza:
84%

Semmi aggodalom arra,hogy terhes lennél!

Gondolom most voltál először fiúval és kiszakadt a szűzhártyád,azért volt a barnás véres folyás.


Ha ennyire nem vagy biztos és aggódsz ezek miatt menj el nőgyógyászhoz és irass fel fogamzásgátlót.

Nekem is az adja a teljes biztonságot!:)

2018. ápr. 1. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
nem vagy az, nyugi
2018. ápr. 1. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodj meg, ez teljesen normális.

Az első alkalom után mindenki parázik.

Nekem pl. annyira fájt az első együttlét után következő menstruáció, hogy különóráról haza kellett mennem. 10 percre laktunk, de háromszor kellett leülnöm út közben, majdnem elájultam a fájdalomtól.

Szóval ilyenkor ne a normális, megszokott menzeszre számíts, biztos hogy van eltérés.

Pár nap múlva csinálhatsz tesztet, hogy megnyugodj, de úgysem vagy terhes.

2018. ápr. 1. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!! (Szex után kicsit vérzett persze, de ez nem az volt)
2018. ápr. 1. 21:50
 9/16 anonim válasza:
100%
Emlékszek, hogy amikor mi kezdtük, akkor mi is féltünk. Bár az elsőnél pont nem. Neki nincs beálva már évek óta napra pontosan 2-3 napos késés simán beleesik a normába nálunk, de még orvosilag is. Néha megijedtünk, mert hát benne van az emberbe az a bizonyos "félsz". Aztán múltkor már eléggé megijedtünk mert 12 napot késett. De nem teszteltünk, viszont 10+ már gondoltunk rá. Egyébként idővel megtanulod kezelni a helyzetet biztos, mi sem parázunk rá.
2018. ápr. 1. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
100%
Igazából 1x ijedtünk meg ilyen 2-3 napos késésnél, meg multkor annál a hosszúnál, de szerintem ott sokan megijedtek volna.
2018. ápr. 1. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!