Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Fel kell készülni a babavárásra?

Fel kell készülni a babavárásra?

Figyelt kérdés

Elhatároztam, hogy részemről jöhet a baba. Szeretném megkérdezni, hogy akik tudatosan tervezték a várandósságot, hogyan készültek fel fizikailag a terhességre? Szedtetek vitamint vagy abszolúte a természetre bíztátok magatokat?

Kértetek külön kivizsgálást?

Bevallom, kicsit félek. Eddig biztos voltam abban, hogy nem csak keresztanyaként leszek jó, hanem anyaként is. De amikor belegondolok, hogy a sajátunkról lesz szó, rögtön görcsbe áll a gyomrom, gombóc lesz a torkomon és elfog a félelem, hogy képtelen leszek ellátni tisztességesen egy csöppséget. Más is így volt ezzel? Vagy ez csak az én bolondériám?


Nagyon sokat segít minden válasz!

Köszönöm előre is!


2010. jún. 11. 17:48
 1/4 anonim ***** válasza:

Ne aggódj.Nekem úgy kezdődött,h a párom mondta,h tőlem szeretne gyereket,pedig pár hónapja ismertük egymást.Nem tudtam,mi lesz,de bevállaltam.Azóta is együttvagyunk,és van egy gyönyörű kisfiúnk.Semmit nem terveztünk,minden ment magától.Mikor jártam védőnőhöz,nődokihoz,mindig kérdeztem,h mit szedjek,h minden rendben legyen.Azt mondták,h jó a vérképem,szóval nem kell semmilyen vitamint szednem.Nem is szedtem,mégis 4050 gr-os babának adtam életet,egészségesen.

Arra,h hogy fogom nevelni máshogy reagáltam,mert van keresztgyerekem,aki anno persze kicsi volt,oda jött hozzám,játszani akart,én meg csak néztem,azt sem tudtam,h fogjam meg,mit kell vele csinálni,h játszak vele,semmit nem tudtam,nem is beszéltem hozzá,olyan idegen volt.Aztán megszületett a kisfiam,első hétben depis lettem,mert hasfájós volt,sírt folyamatosan,nem tudtam megnyugatatni,szerencse h itt volt mellettem anyu,aki vigyázott rá,még én bőgtem megállás nélkül.Aztán túltettem magam rajta,és semmi gond nem volt utána.Olyan volt,mintha már egyszer végigcsináltam volna.Mai napig szinte tudom mikor mit kell csinálni,pedig minden mozdulata új.Szóval ne aggódj,megszületik a picikéd és anyai reflexből tudni fogod mi a jó a babának,és neked.

Bocsánat,ha hosszúra sikerült,de mgindult a szó.... :)

Remélem tudtam segíteni vmit.

Boldog babavárás,és még boldogabb anyaságot kívánok (ennél szebb úgysem fog érni az életben)!

2010. jún. 11. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Teljesen normális az aggodalmad.

Én is félek sokszor pedig már a 21. hetet tapossuk a Tökmaggal. Mostanában gondoltam bele abba, hogy jesszus még hány hónap is? Szülünk? Jaj mi lesz velünk?

Mi közel egy évig próbálkoztunk és volt egy vetélésem is. A doki tanácsára elkezdtem szedni patikában kapható terhesvitamint és folsavat. A telet makk egészségesen csináltam végig gondolom ennek hatására...aztán egyszercsak rosszul lettem egy reggel...Persze mielött végig gondoltuk babát szeretnénk elmentem dokihoz is, hogy minden rendben van-e? Ennyi.

Nagyon várom, hogy itt legyen. Amilyen romantikusnak néz ki a pocak, olyannyira elfelejtem sokszor, hogy van...Nem könnyű dolgozni és terhesnek lenni ha nem tudsz pihenni leülni egy kicsit...

Nekem sokszor eszembe jutnak a lehetséges álmatlan éjszakák, mert 2 hónapom van, hogy visszamenjek dolgozni igaz, kevesebb óraszámmal. Mégis...

Hidd el akinek van egy kis sütnivalója belegondol mekkora felelőség egy kisembert világrahozni...aztán az is eszedbe jut, hogy van akinek tökmindegy mégis megnő...totál zavar.

2010. jún. 11. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

én szedtem terhesvitamint, vagy volt hogy csak folsavat magában.

már a terhesség előtt jobban odafigyeltem az étkezésre (sok gyümölcs, zöldség) sok folyadékbevitel.

úgy nagyjából ennyi :)

2010. jún. 11. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én nem szedtem vitamint, csak miután megtudtam, hogy babát várok. De lehet előtte, főleg a folsavat javasolják. De a sok gyümölcs, zöldség is elég. A bizonytalanság pedig természetes, nem könnyű megemészteni, hogy az ember élete ekkorát fordul, és ezután az ő felelőssége egy kis ember élete. Én is gyakran gondolkozok ezen, de abban bízok, majd kialakul. Mindenki parázik kicsit ezen, teljesen normális, hiszen nagyot változik az életünk, és ilyet még soha nem csináltunk. Akiknek első baba.
2010. jún. 11. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!