Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha nem reped meg a tüsző, és...

Ha nem reped meg a tüsző, és cisztává alakul, hogy jön meg a menstruáció? És a cisztával mi lesz?

Figyelt kérdés
2018. ápr. 4. 09:03
 1/4 anonim ***** válasza:
A menzesz azért jön meg, mert nem termékenyült meg a petesejt, tehát nincs szükség a megvastagodott méhnyálkahártyára, ezért az leválik, ez a menstruáció. A ciszta egy ideig ott marad, akár hónapokon keresztül is, összegyülnek, ez a policisztás ovárium. Aztán egy idő után felszívódnak, pl. ha terhesség vagy fogamzásgátló miatt nincs sokáig peteérés.
2018. ápr. 4. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem PCO-ról beszélek, hanem amikor egyszer történik ilyen egy amúgy egészségesen működő nőnél valamilyen okból. Ilyenkor ugye nem jön meg magától a menzesz, mert nincsenek meg azok a hatások, amiknek kéne, azt tudom. De ilyenkor mi van? Amíg orvos be nem avatkozik, addig ott a ciszta és nincs mensi hónapokig?
2018. ápr. 4. 16:32
 3/4 A kérdező kommentje:
Ja bocs, félreérthető vagyok, egyszer velem történt már ilyen, és nekem nem is jött így meg. De az nagyon nem lett jól kezelve akkor, hyperstimulált ovarium lett belőle :/ Arra vagyok kíváncsi, hogy ha megint ilyen gondom lenne, akkor vajon mit lehet tenni, aminek nem lesz ez a vége. Mert sajnos az a gyanúm, hogy megint megtörténik :/
2018. ápr. 4. 16:35
 4/4 anonim ***** válasza:
Akkor én értettem félre. Ezt az egyszeri jelenséget nem ismerem sajnos (vagy szerencsére). De nekem fura ez a nem megjövés. Nekem akkor is megjött minden hónapban rendesen, amikor nem repedt meg a tüszőm.
2018. ápr. 4. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!