Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mikor érdemes nőgyógyászhoz...

Mikor érdemes nőgyógyászhoz menni?

Figyelt kérdés

Most vagyok majdnem öt hetes, számításaim szerint. Érdemes most, hogy megállapítsa a terhességet, vagy -ahogy sokaktól olvasom itt- érdemes inkább később, amikor már van szívhang?


Nem akarom, hogy kiröhögjön az orvos, hogy ilyen korán megyek, mert ilyet is hallottam. De azért lennének kérdéseim, pl.mit lehet enni, inni, vagy szedjek-e már terhesvitamint, illetve normális-e, ha görcsölök..

Nálatok hogy volt?


2018. ápr. 20. 10:48
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Bocs, de akiktől tudnék tanácsot kérni, nem tudják, hogy terhes vagyok, így kénytelen vagyok itt kérdezni :-)
2018. ápr. 20. 10:49
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Én 7 hetesen mentem, szívhang is volt már.

Szerintem kérhetsz időpontot már most is.

2018. ápr. 20. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs olyan dokid, akihez rendszeresen jársz akár jelezheted felé a pozitív tesztet és tudtok egyeztetni az időpont végett ;) Én is így csináltam. De ha csak a 6-7hét környékén mész az is teljesen jó, akkor már szívhangot is fog látni. De addig is szerintem nyugodtan szedhetsz várandós vitamint vagy folsavat.

Táplálkozás téren kerüld a nyers húsokat, penészes sajtokat, alkoholt és persze a drogot is ;)

Boldog babavárást kívánok!

2018. ápr. 20. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Mármint ha van olyan dokid akart lenni, bocsi :D
2018. ápr. 20. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
6-7 hét előtt nem érdemes mert nem tud vele az orvos mit kezdeni. Utána már van szívhang vagyis ki tudja állítani a papírt az élő terhességről ami után megkezdődhet a terhesgondozás.
2018. ápr. 20. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Én eddig sztk-ba jártam. Itt kb emberenként 3 perc a vizsgálat, érdemes jelezni az időpontkérésnél, hogy miért mennék?

Na jó, kicsit problémásnak tűnök. Szerintem hétfőn kérek időpontot, úgyis két héttel későbbre kapnék :-)

2018. ápr. 20. 11:07
 7/11 anonim ***** válasza:

Szerintem nem kell előre jelezned, hogy miért kérsz időpontot.

Valószínű fognak csinálni ultrahangot is.

2018. ápr. 20. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Mind ketszer 6-7 hetesen mentem. Es igen, szerintem jelezd elore, hogy miert mesz, mert pl terhesseg miatt par napon belul mehetsz,de egy "kisebb" dolog miatt, akar hetek mulva is. Tapasztalatbol mondom!
2018. ápr. 20. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Lányommal (első baba) 5 hetesen kértem időpontot és 7+4-re kaptam. Izgulás volt, de kivártuk. Addigra volt hallható szívhang, így rögtön kiállították a papírt az élő terhességről amivel mehettem a védőnőhöz, valamint onnantól kezdve mehettem terhesgondozásra a nőgyógyászati rendelés helyett.


A fiammal (második baba) az elmaradt mensi után 3 nappal kértünk időpontot, olyan 4,5 hetesen, és 1 hétre rá mentünk. Még nem volt szívhang, nem csak hallható de látható se, így azt írta a doki a papírra hogy terhesség gyanúja, és 2 hétre rá vissza kellett menni. Akkor már volt hallható szívhang, és kaptam az igazolást az élő terhességről.


Utólag úgy érzem hogy felesleges volt ilyen korán elmenni, mert azt a 2 hetet végig idegeskedtem, hiszen a lányomnál már az első alkalommal volt hallható szívhang, akkor most miért nem, mi az hogy terhesség gyanúja mikor + a teszt, stb.


Szerintem várd ki a 7. hetet, nem vesztesz semmit, ráadásul csak 1x kell kivárnod a sort (mert ugyan időpont van, de azért azt annyira nem tudják tartani már a 3. ember után csúszás van általában).


Ha valami gond lenne (vérzés, görcsölés) akkor persze menj be azonnal ügyeletre, de ha minden oké akkor várj még 1-2 hetet.

2018. ápr. 20. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ha nem vérzel, nincsenek iszonyat erős görcseid, akkor tejesen felesleges most elmenni, úgy sem látnak semmit. Ha meg nem látnak,akkor hiába mondják el majd ötször, hogy ez normális, mert kicsi a terhesség, akkor is aggódni fogsz. Betöltött 6. hét után érdemes menni, mondjuk a 6-8. hét között, hogy még azért a nucha szűrésre is kapj időpontot. Arról nem is beszélve, hogy marhára leterheli az egészségügyet, ha minden kisterhes 3-szor megy, mert nem bírja kivárni, hogy elég nagy legyen a terhesség ahhoz, hogy UH-val ki lehessen mutatni.

Terhesvitamint nyugodtan szedhetsz.

A "mintha mindjárt megjönne" érzés pedig normális.

2018. ápr. 20. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!