Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Megszakításos védekezés,...

Megszakításos védekezés, terhesség?

Figyelt kérdés

Kicsit hosszú lesz, de véleményeket, illetve tapasztalatokat várok. Volt már valaki így?

6 hónapos a kisbabám, első gyerek. Szülés után azonnal beállt a ciklusom 29-30 naposra mivel nem tudtam szoptatni. Azóta óvszerrel védekeznk a férjemmel. 2 hónapja volt egy konizációs műtétem, ami után gyorsan helyre is jöttem. A műtét után 2 héttel megjött a menstruációm pontosan. Utána volt hogy inkább csak megszakítással védekeztünk, de ez 2-3 alkalommal történt meg. Eléggé pörgős az életünk, szóval naptáron vezetem hogy mikor kell megjönnie a havimnak, különben nem figyelek ezekre a dolgokra.4 napja elkezdett görcsölni a hasam és a derekam is leszakad. Gondoltam meg fog jönni, de megnéztem a naptárt és akkor már 4 napja késett a menstruációm. Ma már a 8.-ik napon vagyok és még mindig semmi. Viszont a hasam továbbra is görcsöl, a derekam is fáj. Most nem tudom hogy esetleg a konizációs műtét kavart be, vagy terhes lehetek? Én annyira minimális esélyt látok erre.( tudom a megszakítás nem védekezés) na de akkor is, szerintem vajmi kevés esély van arra hogy 2-3 alkalomtól teherbe essen az ember. Vagy mégis? Természetesen azóta már terhestüneteket is tapasztalok magamon, de szerintem már csak bebeszélem magamnak.

Szerintetek?



2018. máj. 23. 13:55
 1/9 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem tesztelj. Mi a lányunk egy éves kora körül egy alkalommal voltunk együtt megszakítással, és megfogant a húga. Sőt, még szoptattam is, semmi esélyt nem láttam rá. De mégis összejött.
2018. máj. 23. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ. Tesztelek, holnap elmegyek és veszek egy tesztet. Mondjuk most kicsit ideges vagyok. Terveztünk kistesót de nem most.

Eddig azért nem akartam tesztet venni mert azt gondoltam hogy “na most fog megjönni” de eddig semmi.

2018. máj. 23. 14:02
 3/9 anonim ***** válasza:
58%
Mi is későbbre terveztük a tesót, de ő jönni akart. :) Kíváncsi vagyok, mi lesz, majd írd meg ha teszteltél.
2018. máj. 23. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Megírom mindenképp. ☺️
2018. máj. 23. 14:25
 5/9 anonim ***** válasza:
Az én 1 hónapos kislányom is megszakításos "védekezéssel" fogant. :)
2018. máj. 23. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ugyan nálunk nem volt megszakítás, de elsőre teherbe estem.
2018. máj. 23. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Elküldtem a férjem tesztért. Megcsináltam, gondoltam 8 nap késésnél már mutatnia kell ha van valami, de negatív . ☺️
2018. máj. 23. 16:26
 8/9 anonim ***** válasza:
24%

1. Conisatio után 6 hétig nem szabadna szexelni.

2. Nyilván lehetsz terhes, hiszen nem védekeztél normálisan.


Egy teszt sokkal könnyebben eldöntené a kérdést, mint mi a képernyőn keresztül. Nem értem 8 nap után ezt miért nem lehet megtenni?

2018. máj. 23. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló! Olvashatod fentebb hogy csináltam tesztet és negatív!

Nem fogok magyarázkodni neked hogy eddig miért nem csináltam!

Konizáció után megkérdeztem az orvosomat és ő 4 hetet mondott nekem nem 6 hetet. Ezt be is tartottuk! Nem ez volt a kérdésem szerintem!!!!!!!!!!!

Ha nem tudsz normális választ írni akkor minek jössz ide károgni???? Nincs jobb dolgod????

2018. máj. 23. 19:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!