Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Gyenge barna, de időszerű...

Gyenge barna, de időszerű menstruáció esetén gyanakodnátok terhességre vagy inkább hormonális gondra?

Figyelt kérdés

Második hónapja tapasztalom a rendkívül gyenge 3 napos barna színű, de idejében megjött menstruációt. (Piros cseppeket gyakorlatilag nem tapasztaltam legfeljebb 1-2 és azt is az utolsó napon)

A múlt hónapban elvégeztem egy tesztet ami negatív lett, de nem múlt el a nyugtalanságom.

A párom megjegyezte, hogy nőttek a melleim is, de mivel nem érzékenyek ezért remélem csak a rendszerint ciklikus tünet. Érdemes lenne vajon további tesztet csinálnom, vagy ti is inkább progeszteron hiányra gyanakodtok?



2018. máj. 31. 13:58
 1/4 A kérdező kommentje:
Az kimaradt, hogy 2.5 éve Yadine fogamzásgátlót szedek.
2018. máj. 31. 14:07
 2/4 anonim ***** válasza:
Fogamzásgátló mellett nincs menstruáció, csak megvonásos vérzés. Elvékonyítja a méhnyálkahártyát, így lehet, hogy csak ennyi van, ami leváljon, ezért gyenge a vérzés. A progeszteron hiány sem opció fogamzásgátló mellett, mivel nincs peteérés => nincs sárgatest => nincs saját progeszteron termelés. Csinálhatsz egy tesztet, hogy megnyugodj, de szerintem ez csak a gyógyszerszedés velejárója.
2018. máj. 31. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igen, igazad van, rosszul fejeztem ki magam. Megvonásos vérzés a helyes, csak ez nem jön olyan könnyen az ember "szájára".
2018. máj. 31. 15:23
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem a kifejezés miatt "javítottalak ki", hanem mert fontos, hogy élettani szempontból két külön jelenségről van szó. :)
2018. máj. 31. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!