Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mennyi idő munkaviszony után...

Mennyi idő munkaviszony után tanácsos leghamarabb teherbe esni? Nálatok hogy volt?

Figyelt kérdés
Úgy érzem nincs megfelelő időpont, ha most szülök akkor lehet sosem lehet karrierem, ha mégvárom hogy legyen akkor meg lehet még nehezebb lesz kiszállni egy baba miatt. 27 éves vagyok, egyetem után szakmai gyakorlaton voltam majd dolgoztam másfél évet a szakmámban. Nyár végén szeretnék váltani, ha minden igaz találtam egy állást, ami szakmailag előrelépés. Ugyanakkor szeretnénk már babát is. Anyagilag nincs probléma. Új helyen mennyit "illik" dolgozni, mielőtt terhes lesz az ember? Nem fognak rám csúnyán nézni, ha pl fél év után teherbe esek? Akkor tudok kb egy évet dolgozni ott, az talán már "valami". Ti mennyi idő után estetek teherbe és mit szóltak a munkahelyen?
2018. jún. 30. 09:38
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem fél év után még elég gázos.
2018. jún. 30. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Miért? Addigra már két év folyamatos munkaviszonyom lesz, kapok rendesen gyedet
2018. jún. 30. 10:02
 3/19 anonim ***** válasza:
87%
Azért mert ez egy új hely. Azt kérdezted nem?! Hiába voltál máshol már éveket. A véleményem kérdezted, és szerintem nem nézik jó szemmel ha valaki fél év után elmegy szülni, amiből 3 hónap próbaidő, sőt van hely ahol 6...
2018. jún. 30. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
21%

Szerintem mindegy mikor esel teherbe, mert mindig rossz szemmel nézik.

Amit a szíved diktál azt tedd.

Engem fél éve léptettek elő, másfél éve próbálkozunk, de nem hagytuk abba az előléptetés miatt.

Fájna a szívem kicsit a munka miatt, de jobban vágyom arra, hogy kibővítsük a kis két személyes családunkat. (22 N)

2018. jún. 30. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Nem fél év után mennék el szülni, hanem minimum egy. Fél év munkaviszony után kezdenénk el próbálkozni és terhesen is lehet dolgozni. Ezért kérdeztem
2018. jún. 30. 10:29
 6/19 anonim ***** válasza:
65%

Össze vissza magyarázkodsz, visszakerdezel hogy "miert", gondolom te minél előbb el akarsz menni szülni, akkor nem értem mire a kérdésed.

Csináld akkor úgy hogy fel után próbálkoztok, lehet össze sem jön egyből, sőt...

2018. jún. 30. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
36%

Én úgy mentem az új helyemre, hogy szóltam, nemsokára szeretnénk babát.

Tavaly osszehazasodtunk, 4 hónapja rajta vagyunk a dolgon.

A fonokeim nagyon várják hogy végre babazhassanak!

Kivételesen jó helyen dolgozom! :)

2018. jún. 30. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan arra válaszolt az előző. 1 év kevés ahhoz, hogy bedolgozd magad, főleg hogy rögtön leírnak majd, ahogy kiderül a terhesség.


Anyagilag persze, elég ennyi is az új helyen, de te nem ezt kérdezted.

2018. jún. 30. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek aki nem ocsmány kioktató stílusban válaszolt.
2018. jún. 30. 10:48
 10/19 anonim ***** válasza:

Szerintem 1 évet azért "illő" lenne ott dolgozni.

Bár a gyerektéma mindig necces, hisz tök mindegy, hogy fél után vagy 4 év után mész el szülni, így is, úgy is, problémát jelent, hisz a helyedre valakit fel kell venni.

Viszont ha fél év után már próbálkozol, akkor miért gondolod, hogy még akár 1 évet is tudsz dolgozni? És ha azonnal összejön és ne adj isten veszélyeztetett terhes leszel, akkor lehet nem is tudsz már dolgozni, táppénzen leszel, ugyanolyan problémás.

Ha ennyire akarsz gyereket, akkor inkább olyan munkahelyet válassz, ahol nem tervezel hosszútávra és veled sem terveznek hosszú távra, mert esetleg jönnek-mennek az emberek. Ott kevésbé érzik meg.

Én fiatalon szültem, jó döntésnek érzem, hisz a gyerek minél nagyobb, annál kevesebb "problémát" jelenthet a munkahely szempontjából és mivel nem akarunk többet, így hosszútávon tervezhetnek velem és biztos állásom van.

2018. jún. 30. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!