DinaKiss kérdése:

Hogy is van ez?

Figyelt kérdés
Úgy tudom közvetlenül az ovuláció elött leesik a hőmérséklet. Nekem 29 naposak a ciklusaim. Elkezdtem vezetni hőgörbét 4 hónapja. Az alap hőm 36,1 szokott lenni. Eddig a baba nem jött össze sajnos, ezért kezdtem hőt mérni, de már lassan egy éve próbálkozunk. Arra lettem figyelmes, hogy minden hónapban a ciklusom 12. napján leesik a hőm 35,9-re, viszont aznap és másnap is negatív az ovu teszt. Hő leesés után két nappal, tehát a 14. napon lesz pozitív (erősebb csíkkal) majd halványodni kezd. Lehet ilyen? Mikor van akkor ténylegesen ovulációm? :) Már nem tudom hova lőjjük be az együttléteket, mert voltunk együtt hő leeséskor és pozitív ovu tesztnél és utána is, keresztbe kasul, mindenhogy. Tapasztalat esetleg?

2018. júl. 3. 15:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
2 naponta lenne jó szexelni és akkor biztos nem fogtok lecsúszni róla.
2018. júl. 3. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Lehet érdemesebb lenne a nogyogyasszal beszélni és egy ultrahangos peteeres követést csinálni. Az lenne a legbiztosabb. Az is lehet hogy elkuldene további vizsgálatokra mert általában 1 év sikertelenseg után szoktak javasolni.
2018. júl. 3. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Vagy nem megfelelő erősségű az ovu teszt.
2018. júl. 3. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi! 3 hét múlva megyek az orvosomhoz. Azt mondta várjuk meg a 3-4 hónap hő vezetést, gondoltam addig utana olvasok hátha találok hasonló sztorit. Két naponta akciózunk, azzal nincs gond. Valentin ovulációs tesztet használtam, de volt már vaterás, rossamanos, dmes. Mindegyik a hő leesésem után két nappal lett pozitív. Lehet, hogy akkor valami más van a háttérben.
2018. júl. 3. 15:52
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Mert nem a hőleesést kell nézni, hanem azt, hogy mikor megy fel. Sok görbén egyáltalán nincs is hőleesés.

Az előtt van az ovu, mielőtt felmegy a hő.

Tehát ha 36,1 a hőd mondjuk 13. napig, majd 14. napon 36,7, akkor 13. napon van az ovuláció.

A tesztnek pedig elvileg 36-48 órával a tüszőrepedés ELŐTT kellene pozitívnak lennie, de az is lutri, hogy elkapod-e vele az LH-csúcsot, mivel elég gyors az LH felezési ideje.

2018. júl. 3. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!