Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Becsúszhatott terhesség?

Becsúszhatott terhesség?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy hétfőn (07.02) jött meg a menstruációm és tegnapelőtt (07.05.-07.06.) múlt el. Tegnap a párommal előfordult megszakításos védekezéssel történő aktus, de nem belém élvezett el, ha ez számít valamit. Minimális az esélye a terhességnek a "zárt" méhszáj miatt, vagy elég sok?
2018. júl. 7. 19:12
 1/8 anonim ***** válasza:
77%
Ovuláció idején egy egészséges párnak 15-25% esélye van a terhességre. Neked van mondjuk 0,01% esélyed. Ha terhes leszel, nyugtatni fog, hogy az esély csekély volt?
2018. júl. 7. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Én azt hallottam és tanultam is róla, hogy ilyenkor, miután elmúlt a menstruáció, ilyenkor még úgymond "zártabb" a méhszáj és ezáltal ilyenkor nagyon kevés az esélye a terhességnek. De lehet, hogy tévhitben élek.
2018. júl. 7. 19:20
 3/8 anonim ***** válasza:
Ez így van. De az esély sosem nulla. Nagy valószínűséggel nem lettél terhes. De én egy ilyen után tuti az egész ciklus alatt be lennék tojva, hogy vajon meg fog-e jönni a menstruációm.
2018. júl. 7. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
74%

"ilyenkor nagyon kevés az esélye a terhességnek"


A kulcsszó az ESÉLY. Van esélye? Van! Mindegy, hogy kevés vagy sok! Erre próbált az 1. válaszoló is célozni.

2018. júl. 7. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
51%

A menstruáció végétől kezdve az ovulációig eleinte lassan, azután egyre gyorsabban nő a teherbeesés valószínűsége. Az ovuláció napján a legnagyobb. Fél évnyi próbálkozással 100 nőből 12 teherbe esik, ha aznap közösül, persze nem megszakítással. Az a lényeg, hogy életképes spermiummal találkozzon az érett petesejt. Az ovuláció után egy napig él a petesejt, a spermiumok két napig. Nagy ritkaság, ha tovább, bár állítólag előfordulhat. Van, akinek a ciklusa rövid, és az ovuláció a menstruáció végét hamar követi. Náluk nagyobb az esély.

Ha megérzed az ovulációdat, akkor tudod, hogy mikor szokott lenni, előtte 4-5 nappal még gyakorlatilag biztonságban vagy. Rendszertelen ciklus esetén ez nem működik.

A 0,001 %-os eséllyel nem kell számolni, különben az egész életünk egy rettegésben telne.

2018. júl. 7. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
77%
Szinte semmi esely nincs ra, de korulmenyektol is fugg. Menstruacio utan valoszinuleg nincs peteeresed vagyis nincs mi megtermekenyuljon (persze nagyon ritkan elofurdulhat idokozbeni petesejt kilokodes ezert (is) nem mukodik jol a naptarmodszer), illetve az a teny hogy a parod nem elvezett beled. Amit sokan nem tudnak a megszakitasos vedekezesrol az az, hogy az elovaladektol NEM lehet teherbe esni ugyanis azt nem a here termeli, hanem kulonbozo mirigyek az ondovezetek mellett, de ugyanakkor tartalmazhat spermiumokat mivel "kimossa" az elozo ejakulaciobol bentmaradtakat. De ha a baratok regebben elvezett el, tobbszor pisilt azota kizart hogy tartalmazhatott volna. Remelem tudtam segiteni!
2018. júl. 7. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
52%

Sajnos az emberek egy része nem érti, hogy mit jelent az esély szó. Ők az előző válaszomat le fogják pontozni, de szerencsére a teherbeesésre ennek nincs hatása.


Az autók általában megállnak a pirosnál, és átengedik a gyalogost. De megtörtént már, hogy nem. Utoljára két hete olvastam ilyet. Tehát van esélye. Vígasztal majd a tudat, hogy nagyon kicsi volt az esélye?

Sose menj át a zöldnél!

2018. júl. 7. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Hallottam már olyan párról, ahol a lány valami miatt csak a vérzés alatt tudott teherbe esni.
2018. júl. 7. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!