Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hormontartalmú vagy hormonment...

Hormontartalmú vagy hormonmentes spirál?

Figyelt kérdés

Tapasztalatokra vagyok kíváncsi,akiknél bármelyik spirál van/volt.

Szeretnék spirált,de még nem tudtam dönteni.

Orvos véleményét is kikértem.

Mindkettőnél elmondta az előnyét,hátrányát.

Pl.hormontartalmú spirál esetében vérzéskimaradás lehetséges vagy a hormonmentesnél erősödhetnek a menstruációs fájdalmak,vérzés.

Ezekkel tapasztalat valakinek?

Mindkettőnél majdnem 100%-os védettséget mondott,mint a tabletta esetében is.

Köszönöm.


2018. júl. 17. 12:44
 1/4 anonim ***** válasza:
55%

Bocs, hogy offolok, de a spirált nem javasolnám, rengeteg probléma van miatta, mert egyrészt folyamatos enyhe gyulladást okoz, ezért véd, másrészt meg a fonal miatti folyamatosan bekerül mindenféle kórokozó a méhbe, mert állandó összeköttetés van a hüvely és a méh között.

Ami sokkal kevésbé veszélyes, az a hüvelygyürü, ennél nincs meg ez a fertözésveszély, és ugyanolyan hatásos, mint a tabletta, természetesen ha szabályosan alkalmazzák.

2018. júl. 17. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem volt mind a két féle. Hormonmentes kb 7 évig. Nekem semmi gondom nem volt vele, de az igaz, hogy a vérzés erősebbe vált, amíg használtam. Egyszer sem kaptam semmilyen fertőzést. Teljesen megbízhatóan működött.

Most hormonos spirálom van, mirena. Kb másfél évig minden oke volt, a menstruáció nem jelentkezett. Igaz, szülés után közvetlenül, kb 2 hónap múlva kaptam meg. Még mindig szoptatok, lehet, hogy amiatt sem volt vérzés.

Most viszont vérezgetek, vissza is kell mennem a dokihoz.

Egyéb gondom, pl libidó csökkenés nincs.

2018. júl. 17. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Hormonmentes Gold Lilly-m volt már kétszer is. Nekem pozitív irányba változott a menstruációm,3nap alatt letudtam és a görcseim elmúltak. Soha nem volt vele probléma,nem kaptam soha fertőzést.
2018. júl. 17. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Még várom a tapasztalatokat 😊

2018. júl. 17. 18:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!