Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Most tölti be (3hét) az első...

Etus30 kérdése:

Most tölti be (3hét) az első gyerekem a 2 éves kort, a második gyerkőc nem jött össze, ha nem megyek vissza dolgozni akkor elúszik a munkahelyem, ha visszamegyek dolgozni akkor hova rakjam a gyereket?

Figyelt kérdés
Bölcsőde nincs,mama papa még nem nyugdíjas,melóhelyet meg csak úgy találni nem lehet!Egy fizetésből meg nem élünk meg!
2018. júl. 26. 13:56
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
4%
Mindenhol van bolcsode
2018. júl. 26. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, nincs bölcsőde a közelben, 18km re van az első bölcsőde,(nem pusztán lakom, 4600 fős faluban) és ha nincs ki vigyázzon a gyerekre, hogy oldom meg azt,hogy ki vigye reggel és ki hozza haza este?

Papa mama 5:30 kor elindulnak dolgozni, férjem 4 kor már nincs itthon, este 17 körül ér haza, én 4:30 kor kellene mennem a busszal mert 5:30 kor kezdenék a 22 km lévő városban! Szerinted nem gondoltuk át 100x...

2018. júl. 26. 14:05
 3/19 anonim ***** válasza:
74%
Erre előbb kellett volna gondolni. Sehogy sem tudjátok ezt az egy évet kigazdálkodni? Esetleg otthonról nem tudsz besegíteni a munkába? Vagy úgy, hogy nem 5x8 órát, hanem 2 napon mész csak be? Annyi időt könnyebb megoldani.
2018. júl. 26. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
74%
Ha mindent átgondoltatok százszor, akkor szerinted mi miben tudunk segíteni? Valószínűleg ugyanazokat fogjuk írni, amiken már túl vagytok. Pl.a városban nincs-e bölcsőde/családi napközi, van-e kisgyerekes barátnő, satöbbi.
2018. júl. 26. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
71%
Jokor jut eszetekbe ezen gondolkodni ... talan nem ugy kellene gyereket vallalni, hogy majd lesz valahogy.
2018. júl. 26. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
45%
Ja menjen be csak 2 napot aztán úgy rúgják ki csak úgy füstöl főleg egy gyárban,mert gondolom ott kell 5.30-kor kezdeni. Megértelek kérdező,ha nem kapok munkát itt a faluban én sem tudtam volna mit csinálni,dolgozni a gyárba nem tudok visszamenni mert hova teszem hajnalban a picit ha a párom még előttem elmegy otthonról. Ősztől ovis lesz a kislányom,és én is az oviban fogok dolgozni,neked ott helyben nincs semmi lehetőséged?
2018. júl. 26. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
43%
Tipikus Magyarországi problémák
2018. júl. 26. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 batta80 ***** válasza:
86%

A munkahelyetek közelében kellene keresgélni, léteznek családi napközik is, valahogy muszáj lesz megoldanotok. Mi lesz veletek oviban jövőre?

A munkahelyen kell egyezkedni, legalább annyira, hogy mondjuk te később mész reggel, mert te viszed a gyereket, és mondjuk a férjed megy érte.

Mi is úgy nevelünk gyereket, hogy csak ketten vagyunk, senkire nem számíthatunk, ráadásul nekem betegség miatt nem is mehetett bölcsibe, így dolgozni sem tudtam. :( Kemény időszak volt, 4 éves korától tudtam elmenni melózni, de 20 km-re van a munkahelyem, így a férjem rendezi, mert csak így tudjuk, ő kötetlen munkaidejű melót keresett, mert másképp ez lehetetlen. Ő viszi reggel, ő megy érte. Most már iskolás, 11 hét a nyáron a szünet, szóval jó sok pénzbe kerültek a táborok.


És ne feledkezz meg a betegségekről is, jó, ha a munkahely tolerálja, mi váltva maradtunk otthon vele. Havonta egy hetet volt beteg végig oviban, gondolhatod...

2018. júl. 26. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Keress munkahelyet! Abból több van, de gyereked csak ez az egy!

Később ugyanez a probléma lenne ovi mellett is, 4 éven keresztül.

Egy próbát tennék a helyedben, hogy 4 órádban tudnak-e foglalkoztatni, 8-12 között, vagy 8-14-ig. Így tudnád vinni bölcsibe. Sajnos az a tapasztalat, hogy ha így nem kellesz, akkor ovis korú gyerekkel is ki fognak rúgni, amit otthon kell maradnod vele táppénzen.

Alkalmi, betakarítási munkákat is nézhetsz, októberig kihúzzátok, addig hátha besikerül a kistesó. GYES alatt tudtommal nem rúghatnak ki, de ebben nem vagyok biztos. Hozzáértőt kellene kérdezni.

Munkaügyiben is kérdezz rá az átképzésre. 12 hónap alatt megvan, és kapsz pénzt is. Ha kirúgnak, ez is lehet opció.

Írod, hogy 4600 fős település és nincs bölcsi: hirdesd meg, hogy gyerekekre vigyázol, segítesz oviba vinni, nyáron szünet alatt egész nap bevállalod. Biztos, hogy nem te vagy az egyetlen, akinek ez komoly gondot jelent.

2018. júl. 26. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
59%
És azt tervezted örökre gyesen leszel? Mármint ha most nem vagytok el ennyi pénzből (3fő) akkor mi lett volna ha összejön a tesó? Mármint mi lett volna 3év múlva mikor ő tölti be a 2 évet.....
2018. júl. 26. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!