Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Esemény utáni tabletta csak...

Esemény utáni tabletta csak az ovulációt késlelteti vagy a beágyazódást is megakadályozza?

Figyelt kérdés
Naptár szerint pont az ovuláciokor voltunk egyutt a párommal mikor kiszakadtvazvaktus végén az óvszer. Gyorsan mentem orvoshoz es kb 2,5 óra múlva beis vettem a rigesoft tablettát. Nagyon félek hogy abban a par oraban mar megtortent a megtermékenyites ha ott volt mar a petesejt.

2018. júl. 30. 09:33
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Javítson ki valaki, ha tévedek, mert én kb 13 évvel ezelőtt vettem be esemény utánit, de én úgy emlékszem, hogy a méhet teszi alkalmatlanná a beágyazódáshoz. Tehát a petesejt megtermékenyül, csak nem tud beágyazódni a méh nyálkahártyájába.
2018. júl. 30. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Mi van a betegtájékoztatóban?

"Az egyébként létrejövő terhességek kb. 84%-át lehet megelőzni a Rigesoft tabletta alkalmazásával, ha a védekezés nélküli közösülést követő 72 órán (3 napon) belül alkalmazzák.

(..)

A Rigesoft tabletta hatását az alábbiak szerint fejti ki:

- megakadályozza a petesejt kijutását a petefészekből;

- megakadályozza a már kijutott petesejt megtermékenyülését."

2018. júl. 30. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igen elolvastam a tájekoztatot, de mégis itt annyi kiirast latok h terhesek maradtak a tabi ellenére is. Sokan azt is irják hogy a beágyazodast nem gátolja meg.
2018. júl. 30. 10:12
 4/4 anonim ***** válasza:
76%

Kérdező! Akkor olvasd el újra és/vagy gyakorold a szövegértést.


Egy Válaszoló pontosan bemásolta az idevonatkozó részt, ami arra is kiterjedt, hogy nem, valóban nem minden esetben működik a gyógyszer. Pont. 84%, vagyis marad 16% esélyed, hogy terhes legyél.

2018. júl. 30. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!