Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » WC tartályba helyezhető...

WC tartályba helyezhető tabletta megakadályozza a tartály vízkövesedését?

Figyelt kérdés
Belekukkantottam, és halálosan gusztustalan a kinézete a tartálynak. Ha leszedném, kitakarítanám, és mostantól használnám ezeket a tablettákat, akkor nem vízkövesedne le újra??? Tapasztalat?
2011. jan. 14. 22:24
1 2
 1/13 Milanna válasza:

En hasznaltam azokat a tablettakat, az enyemek kekek es zoldek voltak. Annyira osszefogtak a tartalyt meg a vizet, hogy oblitesnel a csesze is zold maradt, le sem birtam rendesen surolni. A vizko viszont nem tunt el.

Szoval szerintem feheret vegyel, probald ki, aztan ha nem valik be, majd nem nezel a tartalyba tobbet :-)

2011. jan. 14. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Vízkő ellen kezeld tömény ecettel.
2011. jan. 14. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Szerintem egyszerűen ne nézz bele, néhány évente vízkőtlenítsd, kész. A vízkő nem bánt, tiszta mészkő, mint a budai hegyek. Nem lesz büdös, nem él meg benne semmiféle kórokozó. És mivel rendszeresen lehúzza az ember a vécét, nem is fogja eldugítani a csövet.
2011. jan. 14. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Lehet, a miénk is vízköves, de még soha nem jutott eszembe, hogy a tartályt nézegessem belülről.

Mért zavar, ha ott vízkő van? Ne szed le a tetejét, ne nézz bele és máris megoldódott a probléma!

2011. jan. 15. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Én is használtam a DM-es és a Tesco-s tablettákat, HÜLYESÉG hogy a csészét össze fogták, ok a tartály belsejét igen de idővel az is feloldódott magától.

Szerintem meg azok a legjobbak, mert a wc-be rakós szarságok csak egy oldalt azon a kis csíkon lefelé fertőtlenítenek ezek meg mindenhol.

Mi azóta csak ezt használunk.

2011. jan. 15. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Ecet! gazdasagos es nem leszel allergias sem.
2011. jan. 15. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

09:40 ez most nem volt egy okos hozzászólás. Oké, hogy az ecet vízkőtlenít, de az első lehúzáskor lejön az összes. Én is ecetet használok, amire csak lehet, de ez pont nem az a téma.

Különben is fenntartom, hogy nem kell abba semmit rakni :D

2011. jan. 15. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Milanna válasza:

08:12

Az enyem nem DM-es volt, tehat nem HULYESEG, hogy osszefogta a cseszet. De gondolom mivel egy haztartasban elunk, te jobban tudod...

2011. jan. 15. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm mindenkinek a választ!

23:52 köszi, megnyugtattál. Ahogyan kinéz a tartály belülről... Spec nem tudtam, hogy ott nem élnek meg a baktériumok, így most megnyugodtam :) Egyébként nem néztem bele kb. 6 éve, mióta cserélni kellett, csak most szivárog a csésze felé a víz, és gondoltam, ha belenézek, okosabb leszek, mitől is van, de tévedtem. Gondoltam, le- és szétszedem, kitisztítom, esetleg gumitömítéseket cserélek, de amíg "csak" kb. 1 liter víz folydogál le, nem merek hozzányúlni.

2011. jan. 15. 12:06
 10/13 anonim ***** válasza:

09:57

En sem naponta teszek bele ecetet, de neha szoktam. Neha atfozom a kavefozomet is stb...tehat megelozom azt, hogy vizkoves legyen a gepem, vagy a vezetekem.

Az automata mosogepnel is ezt alkalmazom, sot a gozolos vasalonal is, igy mindig tisztan vannak tartva, s nem jelennek meg a lerakodasok.

Este beleontom a tartalyba, s reggel lehuzom. Ezt igy 1-2 havonta ellehet vegezni. A sok tabletta es illatosito stb., nagyon sokszor allergiat valt ki, ezert En inkabb kerulom ezeket.

2011. jan. 15. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!