Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hány hetes terhes lehetek?...

Hány hetes terhes lehetek? Mikor menjek orvoshoz?

Figyelt kérdés

júni 28.-án volt meg utoljára. 28 napos ciklusaim vannak.

tuti a terhesség, teszt igazolta.

a neten kerestem kalkulátorokat, valahol azt írja 4hetes, valahol azt hogy 5. Orvoshoz menni azt hallottam a 6. hét elött nem ajánlott. Ti mit mondtok erre?


2018. júl. 30. 13:03
1 2
 1/12 batta80 ***** válasza:
39%
Amikor már a második menstruáció is kimarad, akkor érdemes elmenni orvoshoz. Hamarabb nem biztos, hogy látja a petezsákot.
2018. júl. 30. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
73%
Ha a júni 28 az utolsó menzeszed elsô napja, akkor 4hetes + 4 napos vagy. 7-8. héten bôven elég menni, hogy már szívhang is legyen, különben csak vissza fog hívni a doki. Aug. közepe után mennék.
2018. júl. 30. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
58%
Czeizel Endre szerint javasolt egy ún. nullás ultrahang is, amivel pl kiszurheto a mehen kívüli terhesség is. Ilyenkor csak egy gyógyszert kell bevenni. Ha kesobb mennel csak eloszor dokihoz, addigra lehet pl szétszakadna a petevezetek is, ami akar halálhoz is vezet.
2018. júl. 30. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
70%

Én a 6. héten elmentem az sztk-ba - oda időpont nélkül lehetett menni-, hogy legalább annyit nézzenek meg, hogy jó helyen van-e (az egyik ismerősömnek pont előtte volt méhen kívüli terhessége és féltem, nehogy baj legyen).


Aztán a 8. hétre adott időpontot a magánorvosom. Ahol kiderült, hogy 7 hetes vagyok, és már volt szívhang :)


A 6. hét előtt tényleg nem igazán érdemes menni, úgyis visszahívnak egy hét múlva. Az utolsó menstruációd időpontjához nézd, és ahhoz képest menj.

2018. júl. 30. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
9%
Hülyeség. Van pozitív teszt, azonnal mehetsz dokihoz. De biztonság kedvéért ajánlott kettőt csinálni, reggeli első vizelettel, nehogy kamu eredményt adjon.
2018. júl. 30. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Minek menjen azonnal orvoshoz 4 hetes terhesen? Ilyenkor semmit nem lát az orvos még. 7 hetesen bőven ráérsz menni.
2018. júl. 30. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
63%
Én már 1x megszívtam, amikor 8 hétig vártam. Baba nem élt viszont volt 1 szép hematómám. Hogy az e okozta a magzatelhalast vagy nem, nem tudom. De tuti h legközelebb 5 hetesen megyek dokihoz, ha hematómát lát időben kezelje.
2018. júl. 30. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
76%
Èn pozi teszt után egyből mentem. Bár nekem tavaly már volt egy méhen kívüli. Ha nem volt elötte neked semmi, akkor ráérsz 7-8 hetesen menni.
2018. júl. 30. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
22%

Mi az, hogy minek menjen azonnal? Hogy megmondja a doki, hogy valóban terhes-e és nem csak a teszt szórakozik, átirányítson a védőnőhöz, időben el tudják kezdeni "figyelni", meg hasonlók. Munka szempontjából is fonos lehet. Ha van pozitív teszt, nyugodtan mehetsz. A dokinak úgyis az lesz az első kérdése, hogy pozitív teszted van-e, vagy csak rabolod az idejét :)

A második meg valószínűleg az, hogy meg akarod-e tartani, tőlem legalábbis mindháromszor megkérdezték :)

2018. júl. 30. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
77%

9-es a doki akkor is meg tudja ezt kérdezni, ha a 7. héten megy elôször.

A védônô meg a háziorvos meg addig nem foglalkozik a kismamával, amíg nem élô a terhesség, márpedig egy 4hetesnél még semmit nem lát az orvos, nem hogy szívhangot. Csak fölösleges plusz kör, ha nincs vérzés, erôs fájdalmak, mert ha van, nyilván menni kell.

Furcsa, hogy erre az elsô terhességed után nem jöttél rá.

2018. júl. 30. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!