Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Kell kiegészítő védekezés?

Kell kiegészítő védekezés?

Figyelt kérdés
Fogamzásgátlót szedek egy éve, pont most volt a 7 napos szünet és ma kell bevennem a legelső szemet, de megfáztam és antibiotikumot kell szednem, az antibiotikum első szemét is ma vettem be először. Nagyon erős ezért csak felet szedek reggel-este. A betegtájékoztató azt írja gyengítheti az antibiotikum a hatását, de vajon honnan tudhatjuk, hogy melyik antibiotikum? Ezt sehol nem írja semmi? Most akkor védekezzünk mással is, vagy kizárt a terhesség? Volt akinek így sikerült be?
2018. aug. 2. 19:35
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen, kell kiegészítő védekezés a következő ciklusig.
2018. aug. 2. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Bármilyen antibiotikumot szedsz, mindegyiknél erősen ajánlott a kiegészítő védekezés a teljes antibiotikum kúra alatt és még utána 1 hétig.

Illetve szedj probiotikumot a bélflórád védelmében és ha nem akarsz hüvelygombát, akkor hüvelyi úton is használj hüvelyflóra helyreállítót. (Jó tanács!)

2018. aug. 2. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Tegnap voltunk együtt a szünetben és belém is élvezett, mert ugye nem gondoltam, hogy ma antibiotikumot veszek be. Lehet így baj?
2018. aug. 2. 21:54
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem ebből még nem lesz baj, hisz akkortól kezd el gyengíteni ahogy szeded. Plusz azt sem jelenti hogy nem lesz hatása.
2018. aug. 3. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!