Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A másod unokatestvéremmel...

A másod unokatestvéremmel élünk együtt és gyermeket szeretnénk, minden esetben sérült gyermek születhet?

Figyelt kérdés
2008. nov. 2. 19:29
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Azt még elmondanám hogy mi úgy jöttünk össze az unokatestvéremmmel hogy nem is tudtuk hogy rokonok vagyunk!
2008. nov. 2. 19:33
 2/16 anonim ***** válasza:
89%

Hat ha serult nem is lesz ,meg van ra az esely hogy gyengebb lesz az immun rendszere vagy hasonlo...en ismerek ilyen part...es a babajuk allandoan mindent elkap,ahogy megcsapja 1 kis szello mar beteg is...

Irhatunk itt mi minden felet,h mit hallottunk vagy tudunk errol a temarol,de szerintem 1 dokinak a tanacsta is kikerhetitek....vagy rengeteg doki van a neten aki valaszol az e-mailjeitekre is...

2008. nov. 2. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 Grófházy ***** válasza:
76%
én is inkább azt javasolnám,hogy keressetek meg szakembert ebben a helyzetben mindenképp.
2008. nov. 2. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
81%

Nem feltétlen, esett meg már, mindenképpen menjetek el genetikushoz, jól kikérdez és kivizsgál, és ő fog tudni mondani szakvéleményt. Sajnos itt a fórumon nem fogtok olyan pontos infókat kapni, mint ott.

Szerintem mindenképpen megérné elmenni.

2008. nov. 2. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
52%
Nekem van olyan barátnőm Spanyolországban, akinek első unokatestvérek a szülei, mégis makkegészséges a testvérével együtt. Pusztán a családon belüli szaporodástól nem lesz beteg egy gyerek, csak ha bármi öröklődő rendellenesség akad a családban, ami esetleg azért nem jött ki senkin, mert elnyomta a máshonnan származó egészséges gén, az nagyobb eséllyel jöhet ki, mert mindkét fél génkészlete tartalmazza.
2008. nov. 2. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
73%

Hát én nem merném bevállalni!!!

Az én ismerőseim is másodunokatestvérek, és 2 gyerekük lett! 2 lány, amugy tök egészségessek, csak egy baj hogy halláskárosultak,de nem siketek! Az 1. azóta férjhez ment, és lett egy gyereke, az tök egészségesen született!Ez csak egy példa, de jobb ha elmész valakihez,aki tud szaktanácsot adni!

2008. nov. 2. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
0%

Ha nem is tudtátok, hogy unokatestvérek vagytok, amikor kiderült, szakítanotok kellett volna. Most tényleg, hogy bírsz vele lefeküdni?

Ha gyereketek születik, az jó eséllyel lesz beteg. Én nem kockáztatnék.

2008. nov. 2. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
79%

Annyira buta emberek vannak itt (tisztelet a kivételnek). Ne is hallgass rájuk.

Mi is másodunokatesók vagyunk, makk egészséges babával. Igen, mi is kikértük a genetikus tanácsát, és azt mondta, hogy (kiemelem, hogy mindenki jól lássa!!!): A MÁSODUNOKATESTVÉREK GÉNJEI, MÁR ANNYIRA NEM EGYEZNEK, HOGY BETEG GYERMEK SZÜLETÉSÉRE CSAK, ÉS CSAK ANNYI ESÉLY VAN, MINT KÉT IDEGEN ESETÉBEN!!!

Ha nincs a családban öröklődő betegség, vagy olyan, ami gyakran előfordul, semmi okod az aggodalomra.

A mi családunkban sajnos 2 párnak is született beteg gyermeke. AZ ÉGVILÁGON SEMMILYEN ROKONI KAPCSOLATUK SINCS! A mi picink pedig egészséges.

Én azért a Te helyedben beszélnék genetikussal, csak azért, hogy szakember nyugtasson meg. Nemigen hallgatnék az itt megfordult emberekre. ( Néha még magamra sem :) )

Megjegyzem: az egyetlen valóban hasznos válasz van a legjobban lepontozva. ( nem az én válaszomról beszélek, bár biztos ez is arra a sorsra jut. :) )

Nagyon boldog életet kívánok Nektek!

Egy "szintén zenész."

2008. nov. 3. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
17%
Utolsó: Itt te vagy a nagyon buta, és tanulatnak. Csak marha nagy mázlitok volt, de azért ne örüljél! Lehet, hogy csak pár év múlva jönnek ki a dolgok, vagy majd az unokádon.
2008. nov. 3. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
0%
Izé: tanulatlan.
2008. nov. 3. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!