Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Másod unokatestvéremmel...

Másod unokatestvéremmel (Lány) szeretnék együtt járni, de a család már az egyik oldalról már ellenzi vérfertőzésre hivatkozva, mit tegyek? Igaz? Vagy csak így lettünk nevelve?

Figyelt kérdés
Az én(Fiú) és az Ő (Lány) nagymamánk testvérek,ha jól tudom akkor mi másod unokatestvérek vagyunk! ugye? tanácsot várok Tőletek, mindenben.
2009. nov. 3. 16:25
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
93%
Igen, másodunokatesók vagytok. Nem vagytok épp rettenetesen közeli rokonok, de pont ez a fokozat az, ami olyan határeset. Szerintem egy genetikus sem tapsikolna. Titeket is megértelek, de a családot is, én sem örülnék neki, ha a gyerekem így választana.
2009. nov. 3. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
74%
Igen.Másodunokatestvérek vagytok.Kisebb az esélye a vérfertőzésnek,mindha első unokatestvérek lenétek.Szerintem nézd meg a neten hátha írnak ilyesmiről valami okosat.Bár a családot nem fogjátok meggyőzni.
2009. nov. 3. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 A kérdező kommentje:
A Lány nem tudom hogyan gondolkozik felőlem; bár remélem az álláspontja az ami az enyém. Én szeretném komolyabbra fordítani a dolgot, bár még csak ismerkedünk. Sokat olvastam hasonló cipőkben járóktól, s állítólag akkora az esély problémákra a gyerekeknél mint két idegennél! 3%!
2009. nov. 3. 16:33
 4/38 anonim ***** válasza:
36%
Hát azért annál nagyobb az esély. Nem is értem, hogy jut ilyen egyáltalán az eszetekbe? Ez szerintem gusztustalan.
2009. nov. 3. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
31%
Gusztustalan, elfajzott vagy te is, ha így gondolkodsz! Hajrá! Plusz egy torz már nem is számítana! Nem állatok, vagyunk, hanem emberek! Vedd már észre!
2009. nov. 3. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
82%

Szia!


Az új ptk alapján akkor is járhatnátok, ha elsőfokú unokatesók vagytok, sőt össze is házasodhatnátok :( . De a másodfokú unokatestvérség már gyengébb kötelék, én azt mondom ez már nem "ciki". Ha esetleg komolyabbra fordulna a dolog, pl. családalapítás , azért érdemes genetikus tanácsát kikérni.

2009. nov. 3. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
90%
Nézd, az esély tényleg nem túl magas, mivel "csak" másod unokatesók vagytok, de ha ne adj isten valami baja lenne a babátoknak, soha nem bocsátanád meg magadnak.... Szóval ismerkedjetek, barátkozzatok, szervezzetek közös programokat és családi ebédeket - és maradjatok is meg ezen a szinten. Minden jót kívánok a későbbiekre - egy másik lánnyal....
2009. nov. 3. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
96%

Ez pont a határeset... Én inkább azt mondanám, hogy ne erőltesd a dolgot. Akárhogy nézzük: rokonok vagytok. Rokonok között pedig (pláne, ha így vérszerintiről beszélünk) ne legyen szerelmi kapcsolat, mert ha komolyra fordul és gyereket is akarnátok, akkor meglenne a dolog kockázata.

Én nem ajánlom ezt a kapcsolatot. Család szintjén is igencsak elítélnék a kapcsolatotokat, hiszen alapjába véve nem egészséges. Tudom, hogy nem számít, hogy mit mond a család, de ebben az esetben (véleményem szerint) igazuk van. Most hallgatnod kéne az észérvekre, kevésbé az érzelmeidre.

Persze, a döntés a Te kezedben van. De ne várj a családtól biztatást, mert szerintem, nem valószínű, hogy bárki pártolná a kapcsolatotokat.

Egyébként hány éves vagy?

2009. nov. 3. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
67%

Nem vérfertőzés.

Egyébként meg a legtöbb beteg baba nem rokoni kapcsolatból születik.

Nekem egy munkatárs pár van,akik unokatestvérek.A család először kiakadt,elköltöztek albérletbe,amikor megszületett az első gyerek,akkor a nagymamák versenyt tipródtak náluk.Azóta azon röhögnek,hogy az ünnepeken nem megy a harc,hogy melyik szülő sértődik meg.Minket közvetlen munkatársakat nem zavart,a többieknek meg nem írták ki,hogy ők unokatesók.

2009. nov. 3. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 A kérdező kommentje:
Én 24. a Lány pedig 17. arról viszont nem szeretnék olvasni, hogy idős vagyok már hozzá,.!! :)
2009. nov. 3. 16:58
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!