Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Most akkor terhes vagyok,...

Most akkor terhes vagyok, vagy nem? Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

A menstruációmnak múlt héten pénteken kellett volna megjönnie. Minden jele megvolt, pattanásosodtam, hol ingerlékeny voltam hol sírós, folyton kívántam az édes ételeket. Szombat estig nem tartottam semmitől, gondoltam, picit késik. De aztán elkezdtem fura jeleket tapasztalni. A melleim nem hogy megdagadtak, de a mellbimbóim különösen érzékenyek. A párom megpróbálta kicsit megszívni őket, és nem tudom leírni, milyen fájdalmat (vagy inkább kellemetlen érzést) éreztem, de ilyen még sosem volt. Egyre nagyobb hangulatingadozásaim vannak, akár órákon át tudok sírni vagy bosszankodni. Néha picit belenyilalt a petefészkemnél, 1-2 percre maximum, majd elmúlik és semmi. Ezen kívül gyakran volt olyan érzésem, hogy "Mindjárt meg fog jönni" ez akár napjában 5-6szor is, de semmi. Hétvégén és tegnap éjjel is lefeküdtünk a párommal, úgy voltunk vele, hátha a szex meghozza, de semmi... Mielőtt bárki kérdezné, rendszeresen védekezünk, óvszerrel. Félnivalónk tehát nem lenne, ám az elmúlt 1 hónapban többet tudunk együtt lenni, így jóval több a szex is, na meg mint tudjuk nincs 100%os védekezési módszer (azon kívül hogy ne szexeljen az ember...), és kezdünk attól tartani, hogy esetleg terhes vagyok. Végeztem 3 tesztet, az első kiértékelhetetlen lett, a második és a harmadik is negatív. A harmadikat kedd reggel csináltam, az előző kettőt pedig a hétfői nap folyamán.

Beszéltem egy ismerősömmel, akinek nővér végzettsége van és ilyen munkakörben is dolgozik. Azt mondta nekem, hogy az, hogy negatívak lettek a tesztek még nem jelentik azt, hogy biztos nem vagyok terhes, hiszen ha korai még a terhesség nem feltétlenül mutatja ki. Mondta hogy várjak még jövő hét hétfőig és ha addig sem jön meg, akkor csináljak megint tesztet.

Utána olvastam ma a terhesség korai tüneteinek, azt írták a "mindjárt meg fog jönni érzés" is gyakori tünet lehet korai terhesség esetében.


A párom és én is huszonévesek vagyunk, egymás mellett tervezünk, de jelen pillanatban én még tanulok (utolsó évem jönne most), illetve jövőre szeretnék a páromhoz költözni, munkát keresni, tehát nem lennénk felkészülve a gyermek érkezésére. Ettől függetlenül azt beszéltük, hogyha esetleg az is lennék, mindketten megtartanánk a kicsit. Vélemények?



2018. aug. 8. 12:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
igaza va az ismerősödnek van akinek csak 1hét késés után mutat pozit a teszt függ attól hogy mikor volt ovulációd ha késöbb volt peteérésed akkor a teszt is késöbb lesz pozitív.. és igen a mindjárt megjön érzés utalhat terhességre is de a mensire is de lehet hogy cisztád van azért késik..nekem személy szerint az első jele a terhességnek az volt hogy megduzzadt illetve érzékeny lett (még most is) a mellbimbóm (elötte soha nem volt ilyen még mensi elött se) közbe nekem is volt mindjárt megjön érzés illetve gyakori pisilési inger..azt megkérdezhetem hogy milyen erőségű tesztel teszteltél? lehet hogy a 10es már kimutatta volna.
2018. aug. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
52%
Tehát negyedik napja késik a menstruációd. Mindenképp menj el nőgyógyászhoz. A menstruáció késését, elmaradását nem csak terhesség okozhatja. Azt, hogy terhes vagy-e, nem fogjuk tudni megmondani. Az orvos majd csinál egy hüvelyi ultrahangot, és akkor kiderül.
2018. aug. 8. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Make írd meg mindenképp mi lett. Szerintem ne menj még orvoshoz, mert semmi értelme. Ha van is valami, még nem lát semmit sem, inkább tesztelj pár nap múlva és ha negatív, akkor menj.
2018. aug. 8. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
71%
#3 igazad van, kiegészíteném a kérdezőnek: kérj időpontot a jövő hétre. (Vagy ti azonnalra szoktatok időpontot kapni? :o)
2018. aug. 8. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

#4: nálunk szakrendelésnél csak be kell jelentkezni aznap reggel, és szép sorban hívnak be mindenkit.


a kérdésre válaszolva: én is voltam hasonló cipőben, de esélyét nem láttam a terhességnek, gumival védekeztünk, nem szakadt ki, és csak 1 aktus volt akkor. késett 2 hetet, igaz tesztet nem csináltam, de mentem dokihoz. ő azt mondta, hogy létezik olyan, hogy néma ciklus, és nem feltétlenül kell megijedni ilyen esetben, de egy tesztet csinálhattam volna. következő hónapban időre megjött. (bár hozzáteszem, nekem anno, mikor elkezdtem menstruálni, 2 havonta jött meg csak, akkor is pontosan, gondolom az is ilyen néma ciklusos időszak lehetett)

2018. aug. 8. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Én 10 nap késés és negatív teszt mellett mennék orvoshoz.
2018. aug. 8. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
73%
Azért ha valóban tüneteket okoz(na) a hcg akkor az már teszttel is kimutatható. Nem vagy terhes.
2018. aug. 8. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem amiket leirtal lehetnek pms tünetek is.Mensi előtt én is produkalok ilyeneket.Hangulatingadozas,melleim már ovu után pár nappal fájnak,hol itt görcsöl hol ott, sokszor járok wc-re és össze vissza egyszer voltam terhes.

Ha mindig védekeztek, nem szakadt ki stb stb akkor valószínűleg nem vagy terhes csak csúszott a peteeresed pár napot és annyival később jön meg.Ha2-3 hét múlva se jön meg menj orvoshoz ciszta és ezer más dolog is okozhatja a késést.

2018. aug. 8. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Ismételd meg a tesztet 3-4 nap múlva, ha a teszt negatív, akkor tuti nem vagy terhes.

Orvoshoz meg mehetsz akkor is, ha a következő vérzésed sem jön meg. Nincs abban semmi, ha 1 hónapot kimarad. Lehet oka, de van, hogy nincs is oka. Nők vagyunk csak, nem gépek.

2018. aug. 8. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Ma is csináltam tesztet reggel, az is negatív lett. Hétfőn is fogok még egyet csinálni.


Kicsit félek attól, hogy a menstruációm egyéb okok miatt marad ki... Valóban ennyire normális ez a "néma ciklus"? Arra gondoltam, orvoshoz csak akkor megyek, ha a következő hónapban sem jön meg harmadika körül. Vagy ha a hétfői teszt pozitív lesz...

2018. aug. 10. 08:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!