Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A három műszak mellett mire...

A három műszak mellett mire számíthatok?

Figyelt kérdés

Új munkahelyem van, ahol 3 műszak be kell dolgozni. Nem megeröltető, inkább adminisztrációs terület. Mivel hamarosan gyereket akarunk, így elgondolkodtam, hogy ez a munkarend van e negatív vagy pozitív hatással arra, hogy terhes legyek a jövőben?

Úgy tudom, terhes nő nem dolgozhat éjszaka, valamint a gyed lejárta után sem jó ilyen helyre vissza menni...


Van akinek van tapasztalata több műszakkal?


2018. aug. 8. 17:29
 1/4 anonim ***** válasza:

Én szeptembertől decemberig dolgoztam napi 14 órát, és teljesen felborult az addigi 3 órára pontos ciklusom. Baba nem sikerült, pedig a késéseknél mindig reménykedtem. :(

De nekem rengeteg sok stressz volt ennyit dolgozni, és gyakran túl fáradt voltam még összebújni is.

Próbáld meg a lehető legjobban kerülni az idegeskedést, és pihenni, amennyit tudsz, akkor remélhetőleg minden rendben lesz. :)

2018. aug. 8. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
34%

8-12-24(!) órákat dolgoztam az egyik giga kórházban. Sokszor enni is alig volt időm a 24 órás ügyeletek alatt. Extrém stressznek is ki voltam téve, hiszen kórházról beszélünk, ahol emberek halhatnak meg.

Havi 6 alkalommal 24 óráztam, 4-5 alkalommal 12 óráztam, a maradékban pedig sima 8 órák. Gyakran megesett, hogy egyik nap 12 óráztam, hazaestem fél 10-re, majd 4-kor keltem és mentem vissza 24 órás ügyeletre. Vagy az is megesett, hogy bementem 8 órába dolgozni, de az ügyeletes aznapra lebetegedett valakinek maradnia kellett. Néha én voltam ez a valaki.


Elképesztő fárasztó, ez már tébnyleg extrém terhelés. Aztán egyszer csak eljött a pillanat, hogy úgy döntöttünk jöhet a baba. Az első próbálkozós hónapban összejött. Ráadásul pont olyan hónap volt az, amikor nem hatot, hanem nyolcat ügyeltem, mert mindenki kidőlt az influenzától.

Olyan fáradt voltam, hogy már azt sem tudtam néha, hogy mikor milyen nap van. És abban a ciklusban pozitív lett a tesztem.


Aztán állapotosan már visszavettem a tempóból, de havi 3 ügyeletet még mindig vállaltam, amíg bírtam.

Bár hivatalosan valóban nem dolgozhattam volna éjjel. De saját felelősségre lehet.


Sajnos orvosi utasításra, már abszolút nem dolgozom. Pedig szeretnék.


20 hkm

2018. aug. 8. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én is 3 műszakban dolgoztam (folyamatos azaz 6+2). A teherbeesést nem befolyásolta, hamar sikerült. Terhesen tényleg nem lehet dolgozni így, nálunk mindenki járhat egy műszakban de nem jelenti be senki korán (nyilván kivétel, aki munkaköre miatt se dolgozhat), addig is jobb pénz az éjszaka.

Igazából nekem nem volt megerőltető az éjszakai munka de volt kollégám, aki nagyon rosszul aludt nappal és nem birta szóval emberfüggő.

2018. aug. 8. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Világ életemben gyárban dolgoztam.operátorként,fizikai munkát végeztem,3 műszakban.amikor terhes lettem akkor is.semmi hatással nem volt a teherbeesésre.5 hetesen állományba is vettek,mivel olyan volt a munkaköröm.
2018. aug. 8. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!