Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Váltott műszak mellett (nappal...

Váltott műszak mellett (nappal-éjszaka) mennyi idő után estetek teherbe? Árt az éjszakai munka a babának (amikor még nem tudok róla)?

Figyelt kérdés

2013. jan. 14. 08:23
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez nem befolyásplja a teherbe esést. Az éjszakai munka sem árt a babának, max ha olyan munkakörben dologozol, de akkor sem a napszak miatt. Felesleges ezen aggódni.
2013. jan. 14. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szia! Nem árt. Ha nem olyan a munkaköröd, hogy nehezet emelgetsz, vagy vegyszerek között dolgozol, akkor a bab szempontjából mindegy, hogy nappal van vagy éjszaka. Minden jót!
2013. jan. 14. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nálam 3 évig semmi. Majd elmentem 4 műszakba dolgozni és 2 hónap múlva pozitív lett a teszt
2013. jan. 14. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
nem éjszakázhatsz terhesen. nekem el kellett jönnöm táppénzre,mikor kiderült,h. terhes vagyok. a munkahelyednek ha jól tudom fel kell ajánlania az állandó nappalos műszakot. de ebben nem vagyok biztos. engem inkább nem foglalkoztattak tovább. egyébként a 3. hónapban sikerül a baba éjszakázás mellett. sok köze amúgy sztem nincs hozzá,hogy mennyi idő alatt sikerül. de legjobb tudomásom szerint nem éjszakázhatsz. legalábbis nekem egyik orvos sem engedte (munkahelyi céges és saját nőgyógyász)
2013. jan. 14. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

3 vagyok

csak addig dolgozhatsz éjszaka,amíg meg nem mondod hogy terhes vagy. A munkáltató nem alkalmazhat éjszakai műszakban. Tiltja a törvény.

2013. jan. 14. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Csak azért írok, hátha valakinek majd segítség lesz. Beszéltem az orvosommal és azt mondta egyáltalán nem baj a váltott műszak. Az emelgetés és a vegyszerekkel való munka ami veszélyes lehet, de inkább csak a vegyszeres. Az emelés csak a későbbi terhességnél érdekes. (amikor már amúgy is tudod, hogy terhes vagy)
2013. jan. 24. 21:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!