Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lassan két éves lesz a kisfiam...

Lassan két éves lesz a kisfiam, most GYED-et kapok, utána GYES fog járni, és ezzel kapcsolatban kérdezhetek?

Figyelt kérdés

Augusztusban lejár a GYED-em,utána tényleg csak az a huszonvalahányezer forintot fogom kapni GYES-ként?Ha állományba vagyok még,akkor is csak annyi lesz a fizetésem?És kirúghatnak,ha lejár a GYED?Én még beleestem a háromévbe,úgy tudtam,h még nem jár le a háromévem,addig nem rúghatnak ki.Bocsi a sok kérdésért,de szeretnék még kérdezni:Ha időközben végre összejönne a kistesó,akkor újra járni fog a GYED,vagy meg kell várni még megszületik?

Kérlek segítsetek,annyira beparáztam,h mi lesz két hónap múlva!Hogy lehet megélni a GYESből?SEHOGY!

Köszi mindent.


2010. jún. 20. 13:34
 1/6 anonim ***** válasza:

HA lejár a gyed akkor tényleg gyest kapsz olyan 26000 ft körül + a családi.

Gyes alatt nem rúghatnak ki.

Gyes alatt kiveheted a szabijaidat.

de ráérsz kivenni gyes után is.

ha összejön a tesó akkor csak akkor kapod meg a gyedet újból amikor megszületik. de ha gyes idő alatt születik meg a tesó akkor a gyest vissza kell mondanod és a gyedet kell igényelned!

2010. jún. 20. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Értem. Ha GYES alatt jön a tesó,akkor azt visszamondom,és újból csak a GYED fog járni.Magyarul az első gyerekre csak a családi fog jönni,a másodikra a gyed meg a családi is.

Köszönöm.

2010. jún. 20. 14:34
 3/6 anonim ***** válasza:

igen

de a két gyereknél több családid lesz, mert ott azt hiszem hogy már 13300 ft adnak gyerekenként!


[link]

2010. jún. 20. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
de a gyest akkor mondod vissza ha megszületett a 2. pici!!!
2010. jún. 20. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

de azért mielőtt belevágsz, érdeklődd meg hogy valóban visszamehetsz e GYEDre mert eltérő vélemények voltak. Volt aki azt mondta, hogy nem. És én is így emlékszem, hogy valahol így olvastam. Ha GYEDbe szülsz bele automatikusan jár továbbra is, de ha a GYESbe akkor már nem. De nem tudom, mert én annó direkt GYEDBe szültem.

Pláne most hogy változtak a szabályok. Ennek nagyon alaposan járj utánna. De volt aki azt mondta jár simán.

2010. jún. 20. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha gyes-be szülsz, akkor is jár a gyed, az egyetlen eltérés, hogy ilyenkor megvizsgálják, miért nem volt 180 bérezett napod. Ha azért, mert nagyobbrészt gyed-en voltál, akkor a szerződéses béred az alapja a következő gyed-nek, viszont ha azért, mert nagyobbrészt gyes-en voltál, akkor csak a minimálbér lesz a gyed alapja. Érdemes számolni, mert az kb 48 ezer forint havonta.
2010. jún. 20. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!