Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lehet, buta a kérdésem, de...

Lehet, buta a kérdésem, de nem egészen vagyok tisztában a témával. Ovulációs vérzésnél a váladék a petevezetőn keresztül távozik?

Figyelt kérdés

Azért lenne fontos tudnom, mert babát szeretnénk a férjemmel, de gyakorlatilag természetes úton lehetetlen lesz a dolog, mivel az egyik petevezetékem teljesen el van záródva, a másik átjárható, de nehezen. Tehát, ha a közti vérzés petevezetőn keresztül távozik, akkor esetleg reménykedhetek, hogy az átjárható petevezetőm felőli oldalon volt tüszőrepedésem és esetleg átjuthat a petesejt is?

Köszönöm a válaszokat előre is!


2018. aug. 31. 15:21
 1/7 anonim ***** válasza:
Ovulációs vérzés akkor van, mikor a petesejt kijutott..úgy tudom
2018. aug. 31. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az ovulációs vérzés nem azért van, mert a megrepedő tüsző vérzik...

Hormonhatás következménye, és ugyanúgy a méhnyálkahártyából ered, mint a menzesz. Ha valakinek pl. corpus haemorrhagicum rupturája van (azaz a tüszőből kialakult, bevérzett ciszta megreped) és amiatt a kismedencéjébe vérzik, ott se távozik semmi hüvelye keresztül...

2018. aug. 31. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
60%

Ovulációs barnázás, más néven közti vérzésnek nevezzük a ciklus közepén, vagy a következő esedékes menstruáció előtt 10-14 nappal jelentkező vérzést, ami szinten normális. A ciklus közepén jelentkező vérzének 2 oka ismert:


a petesejt kitör a tüszőből, amelyet egy kis vérzés kísér


ovuláció alatt egy hirtelen és rövid ideig tartó ösztrogén szint emelkedés történik, ami arra készteti a méhnyálkahártyát, hogy egy kis része ledobódjon.


nem csak hormonális gondok miatt vérezhet valaki ovuláció alatt

2018. aug. 31. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem azt mondtam, hogy "hormongond", hanem hogy hormonális hatás, amit te is írtál.

Az elsőt meg akkor se hiszem. Láttam már egy pár nőt olyan corpus haemorrhagicumból eredő vérzéssel, ami miatt műteni kellett, de egynek se volt hüvelyi vérzése.

Pedig ott nagy mennyiségű vérzésről van szó, nem 3 cseppről, amit mondjuk egy tüszőrepedéshez el lehet képzelni. Az nem fog a petevezetőn távozni.

2018. aug. 31. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Úgy tudtam, maga a tusző, mikor sérül repedéskor, vérezhet, és ez távozik hüvelyen keresztül. Emellett persze tudom, hogy lehet hormonális probléma is, ami nálam nem áll fent szerencsére, illetve lehet hormonhatás is. Szóval akkor a tüsző, mint olyan, nem vérezhet?
2018. aug. 31. 18:04
 6/7 A kérdező kommentje:
Hozzáteszem, soha nem volt még ovulációs vérzésem, ez az első, már ha ez az..
2018. aug. 31. 18:08
 7/7 A kérdező kommentje:
Akkor senki nem tud segíteni?😔
2018. aug. 31. 20:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!