Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Bűntudatom van a teherbeesés...

Bűntudatom van a teherbeesés miatt, mivel maximalista vagyok a munkámban. Hogy tegyem túl magam rajta? Másnak is voltak ilyen gondolatai?

Figyelt kérdés
4éve dolgozom a munkahelyemen, pénzügyesként. Mindigis probléma volt a munka elosztásánál, páran meggebedünk a munkától, páran meg alig dolgoznak. Mivel januártól egy új projekt jön a vállalkozásnál, ami rengeteg túlórát jelent és októbertől indulnak a továbbképzések elkezdtek felmondani az eddig sokat dolgozó emberek. 7 fős csoportból maradtunk 3an, abból ketten vagyunk, akik hajtunk. A határidőket tartani kell. Már beharangozták, hogy túlórára készüljünk (amit soha nem fizetnek ki), de a munkának meg kell lenni határidöre. Mivel a baba már rég aktuális lenne és anyagilag is rendben vagyunk, fontolgatjuk, hogy most lenne a legjobb a babával próbálkozni. Sajnos lelkiismeretes vagyok, maximalista a munkámban, ezért gyötör a bűntudat és a félelem, hogy mit fog gondolni rólam a cég és a munkatársak ha én is "menekülök" onnan. Mit gondoltok jó döntést hoznék ha most lépnék? 27 éves vagyok, 2éve a munka miatt halogatjuk a babát. Anyagilag jól állunk, ha innen mennék szülni jól kapnék a baba után. Belevágnátok?
2018. szept. 16. 06:32
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
97%

Persze, hogy belevágnék a helyedben :)

Szerintem az a fő, hogy te érezd magad késznek hozzá. Ez is egy munka lesz, egy egész életen át tartó ja és nehezebb lesz mint amit most csinálsz, de a világon a legjobb érzés. Üljetek le a pároddal és beszéljétek át, azt is bele kell kalkuláld, hogy nem biztos, hogy azonnal jön is a baba.

Sok szerencsét kívánok :)

2018. szept. 16. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
80%
az új projekt nem fogja neked azt mondani öregkorodban, h anya...
2018. szept. 16. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
90%

Látszik hogy nem becsülik a munkátokat.

Arra figyelj, hogy ilyen helyeken csak akkor szabad beszélni a gyerekvállalasról, ha már túl vagy a 12. héten és akár másnaptól táppénzre venne az orvos, ha szükséges.

Nálunk próbálják kiidegelni a kismamákat és tudatják Velük, hogy vissza nem fogják venni babázás után. Határozott munkaszerződést akarnak aláíratni, volt aki írásbeli figyelmeztetést kapott a munkavégzése miatt stb.

Én ilyen miatt 7 hónapos terhesesen táppénzre mentem azóta van már 2. baba és szeretek Anya lenni. El se tudom képzelni, hogy mégegyszer ilyen helyen dolgozzak.

2018. szept. 16. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
96%

Nem tudom megérteni, sokan miért kezelik úgy a munkájukat, mintha az övék lenne a cég...

Persze, mindenhol vannak lébecolók, azok se lesznek kitéve, de a szar mindig azoknak a nyakába lesz öntve, akik hagyják.


Még jó, hogy a gyereket választanám. Ki nem szarja le a céget, ha megkapod, ami jár?

2018. szept. 16. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
97%

Igen.

Munkahelyet ahol kihajtják a beled találni fogsz bármikor, terhes meg most vagy.27 évesen azért már nem vagy annyira fiatal, hogy ne számíthatna a munkáltató is babára nálad és ez nem menekülés, hanem terhesség.4 év után ha meg vannak veled elégedve (és gondolom meg vannak) gond nélkül tárt karokkal fognak visszavárni.

Hajrá:) Boldog babavárást.

2018. szept. 16. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
97%
Én is így voltam vele, végre megtaláltam álmaim munkahelyét, amit szeretek, a szakmámban dolgozhatok, elismerik a munkámat. Egy állami intézményben voltam könyvelő, előléptetés előtt álltam, de mégis belevágtunk a babaprojektbe. Nekem főleg a korom miatt (33 vagyok) volt esedékes és már van egy 6 évesünk is, nem akartam nagy korkülönbséget. Korábban is próbálkoztunk a tesóval, de akkor nem jött össze, utána meg jött ez a munkahely. Végül nem bántam meg, szinte az utolsó percig dolgoztam 36. hétig az irodában, utána még itthon home officeban szinte szülésig. Tartjuk a kapcsolatot a kollégákkal, vezetőkkel és várnak vissza. Jelenleg beíratkoztam egy 1.5 éves ráépülő képzésre, mire újra munkábaállok valószínű el is végzem, és hátha aktuális lesz még akkor is az előléptetés (akit kényszerből ki eveztek, azzal nincsenek teljesen megelégedve).
2018. szept. 16. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
98%

Attól félsz, hogy mit gondol majd rólad az a cég, ahol kihajtják a beledet, ahol nem érdekli őket az aránytalan munkamegosztás és ahol szemrebbenés nélkül elvárják a tartós túlórát kompenzáció nélkül??

Egyszer majd rájössz, hogy a munka nem minden...

2018. szept. 16. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
86%

A munkahely csak egy munkahely. A gyerek meg csak az élet.

Munkahelyből lesz elég később is

2018. szept. 16. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
91%
Nagyon jol mondjak a tobbiek. Ahogy magamat latnam par eve... Nem a munkahely az elet, erre mar rajottem en is. Sok sikert nektek!!!
2018. szept. 16. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
28%
Bennem is hasonló dilemma van. Imádom a munkahelyem, elismernek, a közvetlen kollégámmal is szuper a kapcsolatom, és hát ugye a gyerekvállalás minimum 1 évet kivesz a munkából. Sajnos én is már abban a korban vagyok, hogy nem tolhatom már túl sokáig, a férjem meg pláne. Próbálkozunk, de részemről úgy érzem, hogy inkább beletörődés, minthogy valóban teljes szívből akarnék gyereket. Kicsit félek is, hogy nem leszek jó anya.
2018. szept. 16. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!