Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mit szóltak a kollégáid,...

Mit szóltak a kollégáid, mikor kiderült, h terhes vagy?

Figyelt kérdés
Még csak fél éve vagyok ezen a munkahelyen, de úgy érezzük, már nem szeretnénk többet várni a családalapítással. Tökéletes időpont sosem lesz, anyagilag és köztünk is minden rendben. De én megmondom őszintén kicsit szorongok, h nem fognak-e megszólni érte, h ilyen hamar teherbeesek mikor még kvázi újnak számítok
2018. okt. 12. 16:24
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem ezen ne görcsölj. Ez csak egy munkahely...
2018. okt. 12. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
94%

Az én kollégáim nagyon örültek, végigizgulták velem a babavárást, a szülést, azóta is gyakran beszélünk.


Te is ìrod, hogy tökéletes időpont sosem lesz. Nehogy már az tartson vissza, hogy mit szólnak a munkatársak!

2018. okt. 12. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
40%
Egyrészt de, van tökéletes időpont. Másrészt nem mindegy, mit mondanak azok a legbensőbb magánügyedről, akiket 6 hónapja ismersz, és legalább egy évre ott is hagysz?
2018. okt. 12. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
És mégis mi lenne a tökéletes időpont? Mert még ha lenne is, sincs rá garancia, h akkor össze is jön a bébi...
2018. okt. 12. 16:51
 5/18 anonim ***** válasza:
13%

4

Mi lenne a tökéletes időpont? Számodra? Én azt honnan tudjam.

Azt tudom, hogy nekünk volt 4 tökéletes idpont, amikor anyagilag, érzelmileg, erőforrásban és karrierben is tökéelets volt minden: abból lett a 4 gyerek.


A sosincs tökéletes időpont egy lózung, ami elfedni hivatott a tervezés, a felkészültség hiányosságait és maszatolja a felelősséget.

2018. okt. 12. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Szerintem még az a rossz hozzáállás, ha 40 éves korukig nem szülünk, mert várjuk a tökéletes időpontot. Én nem látok semmi rosszat abban, h reálisan ki merem mondani, igen, anyagilag és érzelmileg minden oké, persze nincs még saját házunk és az is lehet, h ha csak 10 év múlva szülnék, jobb karrierem lehetne, de nem várok tovább a tökéletes időpontra, mert mi a garancia rá, h mire összejön a terhesség és megszületik a baba, már nem éppen "nem tökéletes a helyzet", mert mondjuk elveszíti a férjem az állását vagy ilyenek. Mindegy, ezen most nem szeretnék vitatkozni, biztos vagyok benne, h az első gyereked születése előtt te is tele voltál kérdésekkel és nem esett jól, ha más, talasztaltabb anyukák azt mondták, ez hülyeség és felelősség hárítás
2018. okt. 12. 17:16
 7/18 anonim ***** válasza:
32%

Kérdező, nem kell 40 éves korig várni az első gyerekkel, ez fel sem merült.


Igen, voltak kérdéseim, nem kevés. De megvártam a számomra tökéletes pillanatot, azaz nem hagytam, hogy elhitessék velem, nincs olyan.

2018. okt. 12. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
22%
Nem egy barátnőm/kollégám van aki kivárta a "megfelelő időt". Épitgették a karriert, házat vettek, felújitották, jól berendezkedtek és most hogy eljött az "idő!" nem jön a baba. És nem 40 évesek. Ha úgy érzitek itt az idő, akkor vágjatok bele. Megfelelni kvázi idegen embereknek a legnagyobb hülyeség. A mai rohanó világban lassan szó szerint áldás már egy kisbaba.
2018. okt. 12. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Kapcsolati szempontból itt az idő, két éve házasodtunk, közeledek én is a harminchoz. Gyedet is fogok eleget kapni, mert már jópár éve dolgozom. Az egyetlen ami zavar, h ennyit euj vagyok ezen a helyen, ugyanakkor én is kicsit jogtalannak érzem, h a munkáltatóm miatt ne lehessen gyerekem, amikor minden más körülmény megfelelő. Ezért voltam kíváncsi rá, h nálatok h reagáltak a munkahelyeteken a terhesség hírére, ez volt a fő kérdés
2018. okt. 12. 17:38
 10/18 anonim ***** válasza:
22%

Én még fél évet sem töltöttem az új munkahelyen amikor terhes lettem.

Már terveztük, amikor jött az új munkahely lehetősége és mivel ki tudja mennyi idő, amíg összejön a baba így párhuzamosan történtek a dolgok.

Nem örültek. Átverve érezte magát a főnök. Szóval nem várnak vissza.

De mint fent írtam, akár évek is telhettek volna el mire összejön a baba.

2018. okt. 12. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!