Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ovuláciokor biztos hogy...

Ovuláciokor biztos hogy leesik a hő? Tehát ha egész hónapban nem esett le akkor 100%, hogy nem volt peteérés?

Figyelt kérdés

2018. okt. 18. 07:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Esetleg tudsz mutatni görbét??

Mert így szerintem nehéz megmondani.

Betartod az összes szabályt a méréskor?

2018. okt. 18. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Teljesen felesleges feltennem. 22ik napon vagyok és minden reggel 5:15-kor merem huvelyben és minden reggel ugyanannyi a hőm. Maximum vagy 2x volt egy tized fokkal feljebb. 😞

Tehat hő alapján nem volt még peteérés. Csak sajnos már kezdem elveszteni a reményt h egyáltalán lesz ebben a hónapban.

2018. okt. 18. 08:12
 3/12 A kérdező kommentje:
Meg annyi hogy kb 34-35 napos ciklusaim vannak. Volt már hogy hosszabb volt. Tudom akkor meg lehetséges de valahogy azt erzem h nem...
2018. okt. 18. 08:13
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindenkinek esik le mérhetően a hője petérés napján, viszont a peteérést követő napon meg kell emelkednie pár tizeddel legalább az alaphőhöz képest. Ha ez sem történt meg akkor lehet hogy valóban nem volt peteérés, bár ezt 100%-ig ovu teszt tudta volna csak kimutatni, illetve orvos.
2018. okt. 18. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Hát akkor próbáld ki az ovu tesztet ha még nem csináltál.

Ha volt hosszabb ciklusod ahogy írtad is lehet még remény.

Sűrűn előfordul,hogy nem 34-35 napos a ciklusod?

Ovura utaló jel nem szokott lenni?

1 tized emelkedés semmi.

2018. okt. 18. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy az semmi. Sajnos még emelkedni sem emelkedik. Menstruacio első napján 37.1 volt, tehat idáig fel kene emelkednie.


Nem használtam meg lh tesztet. De szerintem már idő sincs rá hogy beszerezz azt a fajtát amit itt sokan használnak. A rossmannosrol pedig csak rosszat olvastam.


6.ik ciklus napon beszéltem a szülésznőmmel (van már 2gyerkocom és azóta is jóban vagyunk) és meg is beszéltük h a köv. Ciklus 3. napján csinálunk teljes labort, hormon és pajzsmirigy panelt is. Illetve uh és closty.

Reménykedtem hogy nem jutunk el idáig. Valahogy a beszélgetés után reménykedtem h minden rendben lesz de nem úgy látszik.

Előző hónapban volt h egy hajnalban eszméletlenül görcsöket a mehem. Akkor azt gondoltam h az az ovu, de nem tudom mert rá 11napra megjött. Ebben a hónapban meg nem volt hasonló tünet.

(A hőt meg most merem ebben a ciklusban először)


Amúgy ha a huvelyben vagy a nyelv alatt merjük a hőt, akkor kell levonni 0,5 fokot?


Köszönöm az eddigi válaszokat!

2018. okt. 18. 09:58
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha ez az első hónap, hogy hőmérőzöl, nyugodtan mérd tovább. Jó lenne két három ciklust végigmérni, mert csak akkor tudsz bármire is következtetni a mérési adatokból a ciklus közepén, ha van mihez viszonyítanod.

A tankönyv szerint az ovuláció után fixen 14 napra jön a menstruáció, de ezt ne vedd készpénznek. Nekem például 10, legfeljebb 11 nap telik el az ovuláció után a vérzésig. Tudom, mert majdnem fél évig vezettem hőgörbét az előző terhességem előtt. Így tudtam meg, hogy a 14-15. napon ovulálok, és rá 10-11 napra menstruálok szabályos 25-26 napos ciklussal. Azelőtt több hónapot "pazaroltunk el" azzal, hogy a 11. nap előtti napokon akcióztunk, gondolván, hogy 25-14=11. Hát nem! Az én esetemben az korán volt.

Amúgy spontán estem teherbe, és azon a görbén amikor terhes lettem, pont nem volt hőmérséklet esés az ovuláció előtt, szóval ez sem jelent semmit.

2018. okt. 18. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

A hőmérőzés sokkal megbízhatóbb, mint az ovulációs teszt, hiszen a hőmérés azt mutatja meg, hogy megrepedt a tüsző, míg az LH-teszt csak az LH-csúcsot, nem magát az ovulációt.

Nem kell leesni ovukor a hőnek, de utána fel kell mennie. Ha nincs hőemelkedés, akkor még nem volt ovu.

2018. okt. 18. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek!!

Ment a zöld kezecske!


Akkor nem azt varom hogy leessen hanem hogy megemelkedjen! 😁

De okosabb lettem és ezt nagyon köszönöm!!!

Ha szeretnetek megirom majd h lett e végül valami...

2018. okt. 18. 17:06
 10/12 A kérdező kommentje:

Mi alapján húzza be az ovulaciot a ciklus.hu?

Mert behúzta! Csak nem tudom miért amikor nem emelkedett a hőm, csak egy nap amikor is 2 tized fokkal volt több az átlagosnál.

2018. okt. 20. 11:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!