Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Merjek részmunka mellett...

Merjek részmunka mellett gyereket vállalni? (szóval egyedül nem tudnám eltartani alapon)

Figyelt kérdés

Keveset keresek.

A főnökkel minden megbeszélhető, átjelent 8-ba is (de akár egy ismerősöm is)br 200-ra is, ha fizetem a járulékaimat, amiben a párom (aki jol keres) támogatna mert ő akar inkább biztosan gyermeket.


Szóval a csed, gyedem bizti 100 felett lenne, mert fél évet néznek munkabért


De utána már lehet másik munkát kellene keresnem, mert a helyemre biztos felvesznek valakit, mert valakinek el kell végeznie helyettem.


És itt jömnek a "ha"dolgok.

Ha egyedül maradnék segitség nélkül, ismét részmunkaidőben kell akkor dolgoznom (hogy betegségek, szunet esetén rugalmas tudjak maradni), kevés bérért.

Van már egy gyermekem és elhagytak. Egyet igy még szo szo el tudok tartani, de mondtam a páromnak, ha ugy alakulna hogy lelép, kettőnek már enni sem tudnék adni gyes+részmunka+albi mellett. (Páromnál élünk, nekem kéne elkoltozni)


Mondtam hogy jo lenne akár valamilyen szerződés is vagy nem tudom hogy biztositva legyen a segítsége, mert a gyt-t is lehet évek mire megítélik. Erre most el akar venni, gyűrűket keresget.


A szerelem és tervek mind szép és jo, csak ugye én keményen megjártam már egyszer, még mindig végrehajtás behajtás alatt van az extől a gyt is, azaz évek ota nevelem a gyermekem csak az én erőmből.

Két gyerekkel ugyanez már nem menne.


2018. okt. 24. 08:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
72%

A házasság se garancia se arra, hogy együtt maradjatok, se arra, hogy fizetni fog gyerektartást. Megértelek, hogy így nem mersz belevágni a gyerekvállalasba, és teljesen jogos a félelmed.

Erre IS való a házassági szerződés. Beszéljetek ügyvéddel, hogy milyen módon tudjatok azt hivatalosan is rögzíteni, hogy ne maradj egy fillér nélkül, ha ti elváltok. Biztosan tud segíteni.

2018. okt. 24. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Amivel még biztosítani tudnám magam, van lakástakarékom, gyermekemnek is. Plusz (és megint a "ha"), a csokkal talán meg tudnék alapozni saját ingatlant és még egy "ha", ha az extől látnám a gyt-t (havi 50 ezer plusz az eddig felgyűlt tartozások)


Annyira nem tudom mit hogyan lenne jo vagy mit hogyan kéne

2018. okt. 24. 08:52
 3/13 anonim ***** válasza:
44%
Kb millió nő nevel gyereket teljes munkaidő mellett. Egyszerűbb lenne, ha normális munkát keresnél és nem csalással próbálnád a gyedet megemelni. Amúgy meg ilyen gondolkodással, hogy mi van, ha elhagy, nem kellene eleve gyereket se vallalni
2018. okt. 24. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
55%
Ah, nem is értem miért lepődöm meg újra meg újra, hiszen kb mindenki szerint normális a csalás, amíg ő profitál belőle, mindegy, ha masik szív....
2018. okt. 24. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

De jo hogy itt minden anya egyedül lazán eltart több gyereket, havonta tud hiányozni a munkahelyéről es nem rúgják ki és nyáron sincs végig ügyeletben a gyereke mert lazàn beinthet a főnöknek.

Na ebben én nem hiszek hogy bármely kötött munkahely ezt tolerálja.

2018. okt. 24. 11:45
 6/13 anonim ***** válasza:
Ki írta, hogy lazán eltart egyedul több gyereket? Senki. Ha nem elég a jövedelmed, keress másik munkát, vagy ne vállalj több gyereket. Nem olyan bonyolult ez.
2018. okt. 24. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

De akkor nincs megoldva a gyermekfelügyelet, ha egyedül nevelném és másik munkám van (napi 8+ bejárási idő, már ez is netzes önmagában mert napi 8-at lehet max a gyerek bölcsiben/oviban. )


Több megoldási javaslat kellene.

2018. okt. 24. 12:15
 8/13 A kérdező kommentje:

Az 5. kommentem ugy értettem hogy de jo hogy minden anya egyedul kilogisztikázza azt hogyan legyen egyszerre a munkában is és a gyerekkel.

Ebben nem hiszek.

2018. okt. 24. 12:16
 9/13 A kérdező kommentje:

Komolyan naplot fogok vezetni hogy mennyit voltam táppénzen, vagy hamarabb eljönni pl szülőire, mennyit engedtek nekem hogy ne ügyeletben kelljen lennie szünetekben, stb.

Kíváncsi vagyok csak a gyerek miatt mennyit hiányoztam, csusztattam, tuloráztam, amit itt megtehetek.

Vajom beleszámoljam az egy teljes havi hiányzást is szalmonella miatt?

2018. okt. 24. 12:23
 10/13 anonim ***** válasza:
A jó ég áldjon meg, hát ne vállalj gyereket és már meg is van oldva.
2018. okt. 24. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!