Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Miért írjak mindenhol h 12...

Miért írjak mindenhol h 12 hétig egyformán fejlődnek a babák és h utánna a genetika?

Figyelt kérdés
Akinek később volt/van ovuja annak nem lesz pl 10 hetesen akkora a baba mint akinek kozepidoben nem?
2018. okt. 27. 13:28
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan amiatt amit írtál, ha sokkal később fogant (vagy előbb) akkor a tankönyvi példádhoz képest kisebb nagyobb lesz így lehet pontosan megmondani a terhességi kort.
2018. okt. 27. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Mert a 12.hétig nem igazán van a magzatfejlődésben méretbeli különbség.Nekem pld a 34.dik napi ovuból lett babám, magánba csináltattam a 12.heti genetikai uh-t ott úgy zajlott az egész, hogy bemondtam telefonon mennyi idős terhesnek tippelt az orvosom, aztán behívtak egy uh-ra ők is, hogy saját géppel megállapítsák a terhességem korát (jobb gépük volt).Majd adtak egy időpontot a 12.dik heti genetikai uh-ra.Az orvosom és ők is ugyanazt a terhességi hetet és napot számolták a kettő között 1 nap különbség volt.Tehát nem menses alapján számolták a terhességem korát, hanem uh méretek alapján.Be is jött mert aznap szültem mikorra ki voltam írva.Ha menses alapján nézem meg már vagy 3 hét túlhordásba lettem volna.
2018. okt. 27. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én le is teszteltem a dokimat. Tudtam mikor fogant a baba, de nem a ciklus szokásos helyén. Kérdezte persze az utolsó vérzés első napját. Mondtam neki hogy kíváncsi vagyok mekkorára méri, mert nem középidős. Egy nap eltérést mért. Ami az ő nem túl jó gépéhez képest pontos.
2018. okt. 27. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert így van. Viszont akinek előbb vagy később fogant a babája, annak meg fog mutatkozni a 12. hétig az eltérés. Tehát nem a baba lesz nagyobb vagy kisebb, két egyforma időben fogant baba ugyanakkora lesz, viszont ahol valamelyik baba később fogant, az kisebb lesz a terhességi héthez képest, mint amit menzesz alapján számoltak.
2018. okt. 27. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

12.heten a napok is számítanak nem? Mármint h pár nappal kisebb v nagyobb... tudom 2 hét után van gond ha annyi az eltérés.

Köszönöm az eddigi válaszokat!

2018. okt. 27. 15:34
 6/6 anonim ***** válasza:
A 12. hét után már mindegy. Ha akkor nagyobb vagy kisebb a baba, akkor az már nem azért van, mert tutira előbb vagy később fogant. Amúgy meg ha csak nem egy hónapban egyszer voltatok együtt, vagyis tuti a fogantatás időpontja és abból lett baba, akkor mivel senki nem a nagy könyvben előírtak szerint ovulál, így persze, plusz mínusz pár nap eltérés mindig lehet a valós terhesség és a menzesz alapján számolt kor között. De ha valami kirívó, tehát mondjuk jóval korábban vagy később fogant a baba, tehát akár 1 héttel vagy 2 héttel, az a 12. hétig ultrahangon egyértelmű, hogy a baba nem a menstruáció alapján számolt terhességi kornak felel meg. Mondok egy egyszerű példát. A 6. héttől látható szívhang, ha te mondjuk a menzeszed alapján számolt 5 hetesen voltál ultrahangon és volt szívhang, akkor nyilván korrigálnak és bár a menzesz alapján még csak 5 hetes lennél, de korrigálják 6 hétre, hisz 5 hetesen még nincs szívhang. Vagy ha valakinél még 6 hetesen sincs, hanem csak 7 hetesen, mert 1 héttel később fogant a baba, akkor megint csak korrigálhatnak. Ilyen fokú eltérések számítanak. Nem 1-2 nap. Mellesleg ilyen kicsi terhességnél éppen még elég, ha 2 mm-el arrébb mér az orvos...
2018. okt. 28. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!